На двох митницях в Україні викрили корупційні схеми розмитнення вантажівок

Держава недоотримала мільйони гривень
На двох митницях в Україні викрили корупційні схеми розмитнення вантажівок
Обшуки на митницях Фото: dbr.gov.ua
4 Вересня 2021, 06:08
читать на русском

На Волинській та Рівненській митницях ДБР викрито корупційні схеми розмитнення вантажівок на мільйони гривень.

Як повідомляє Державне бюро розслідувань, на Волинській митниці викрили корупційну схему розмитнення вантажівок, через яку держава недоотримала митних платежів на загальну суму на понад 1 млн гривень.

Ділки у митних деклараціях занижували вік автомобілів, що дозволяло зменшувати розмір ставки податку.

Слідчі Державного бюро розслідувань повідомили про підозру двом колишнім інспекторам Волинської митниці ДФС у недбалому ставленні до виконання своїх службових обов'язків, які у 2017-2018 роках під час митного оформлення вантажівок "не помітили" такої заміни (ст. 367 КК України).

Також працівники Теруправління ДБР Хмельницького перевіряють інформацію щодо причетності співробітників Рівненської митниці до подібної корупційної схеми.

За попередньою інформацією, у 2018 році службові особи в інтересах комерційної структури налагодили схему незаконного оформлення вантажівок, видаючи нові вантажівки за старі, й у такий спосіб зменшуючи коефіцієнт акцизного збору в десятки разів, а з ним і податок на додану вартість. Наразі встановлено, що таким чином було розмитнено близько 300 вантажних автомобілів.

Повідомляється, що 1 вересня слідчі провели низку обшуків у службових приміщеннях митних постів "Рівне" та "Дубно" Рівненської митниці.

Під час обшуків слідчі вилучили митну документацію. Після її вивчення та проведення інших необхідних слідчих дій буде вирішене питання щодо повідомлення про підозру причетним до оборудки особам.

Попередня кваліфікація правопорушення: зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364 КК України).

Читайте також

1