На Львівщині знайшли поселення давніше за трипільську культуру

Серед артефактів, які науковці виявили на місці поселення — серпи, тесло, заготовки ножів, фрагменти горщиків
На Львівщині знайшли поселення давніше за трипільську культуру
НДЦ «Рятівна археологічна служба»

У Львівській області археологи виявили поселення, якому більш як 7 тисяч років. Стародавнє поселення знайшли при дослідженні ділянки, відведеної під будівництво дороги в обхід Трускавця.

Про це повідомляє науково-дослідний центр «Рятівної археологічної служби» Інституту археології НАН України. 

Науковці пояснили, що у давнину тут було поселення представників культури лінійно-стрічкової кераміки — давнішої за трипільську.

“Припускаємо, що це було невелике поселення, можливо, тимчасова стоянка на кілька десятків людей. Вона одна з небагатьох, які досі виявлені на Прикарпатті. Люди, які тут жили, мандрували на великі відстані, можливо, перейшли Карпати. Ми знайшли відщепу з обсидіану, який потрапляв до нас зі Словаччини і Угорщини”, — розповів керівник досліджень Олександр Сілаєв.

НДЦ «Рятівна археологічна служба»

НДЦ «Рятівна археологічна служба»

НДЦ «Рятівна археологічна служба»

Так, археологи розкрили кілька об’єктів. Розмір найбільшої споруди сягав 23Х8 м — це характерний для цієї культури «довгий дім», що мав прямокутну форму і був збудований у вигляді опорно-стовпової конструкції.

Основні знахідки на поселені — з кременю. Серед артефактів — серпи, тесло, заготовки ножів, фрагменти горщиків.

Культура лінійно-стрічкової кераміки — одна з найдавніших на території України, представники якої почали освоювати землеробство та скотарство. Свою назву вона отримала через специфіку орнаментування кераміки.

1