НАБУ і САП повідомили про підозру Миколі Тищенку — деталі

За версією слідства, парламентар просив понад 1 млн доларів за "вирішення питання" з діяльністю кол-центрів, легалізував 12,6 млн гривень та вніс недостовірні дані до декларації.
НАБУ і САП повідомили про підозру Миколі Тищенку — деталі
Микола Тищенко. Фото з відкритих джерел
29 Червня 2026, 16:44
читать на русском

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру чинному народному депутату Миколі Тищенку. Його підозрюють у проханні надати хабар, легалізації коштів та внесенні завідомо недостовірних відомостей до електронної декларації.

Про це повідомили у пресслужбі НАБУ, не називаючи імені підозрюваного. Проте за даними ЗМІ мова йде про Миколу Тищенка.

За даними слідста, у серпні 2023 року народний депутат, прикриваючись боротьбою з діяльністю так званих кол-центрів, звернувся до особи, яку вважав причетною до їхньої роботи, з проханням надати понад 1 млн доларів США неправомірної вигоди.

За версією слідства, в обмін на ці кошти парламентар обіцяв використати свої повноваження для втручання у діяльність одних кол-центрів в інтересах цієї особи та не перешкоджати роботі інших. Водночас правоохоронці зазначають, що фактично грошей він не отримав.

Крім цього, слідство вважає, що депутат легалізував 12,6 млн гривень незаконного походження. За даними правоохоронців, для цього було укладено фіктивний договір дарування коштів із колишньою дружиною.

Детективи встановили, що жінка не мала законних доходів, які дозволяли б зробити такий подарунок, а фактичної передачі коштів, за версією слідства, не відбулося.

Згодом народний депутат відобразив ці кошти у своїй щорічній декларації. У НАБУ та САП вважають, що таким чином він умисно вніс до документа завідомо недостовірні відомості.

Дії парламентаря кваліфіковано за частиною 4 статті 369 Кримінального кодексу України (прохання надати неправомірну вигоду), частиною 2 статті 209 КК України (легалізація майна, одержаного злочинним шляхом) та частиною 2 статті 366-2 КК України (внесення завідомо недостовірних відомостей до декларації).

Наразі досудове розслідування триває. Правоохоронці встановлюють усі обставини кримінального провадження, а також перевіряють можливу причетність інших осіб.

Читайте також