Нові пам’ятні монети ввели в обіг в Україні 11 липня - фото

Вони присвячені силі єдності країн світу
Нові пам’ятні монети ввели в обіг в Україні 11 липня - фото
Монети “В єдності сила” Фото: https://www.facebook.com/NationalBankOfUkraine
11 Липня 2022, 19:54
читать на русском

Національний банк України ввів у обіг пам’ятні монети "В єдності – сила", які присвячені "всенародному єднанню" у боротьбі проти російського агресора.

Ці монети започатковують нову серію "Безсмертна моя Україно", повідомили у Нацбанку.

На монетах зобразили прапори 15 країн світу: Сполучені Штати Америки, Велика Британія, Польща, Канада, Естонія, Литва, Латвія, Італія, Швейцарія, Чехія, Швеція, Нідерланди, Німеччина, Франція, Японія.

Це країни, які надають Україні всебічну допомогу під час війни: гуманітарну, економічну, безпекову та військову. Їхні прапори нанесли не реверс пам’ятних монет "В єдності – сила".

У Нацбанку зазначили, що це перші монети, які НБУ вводить в обіг під час війни.

Аверс пам’ятних монет відтворений за мотивами ескізу "Єдність – сила" авторства Аліни Малюти, який увійшов до п’яти кращих ескізів за підсумками відкритого голосування на кращий ескіз, що проводив Національний банк у квітні цього року. На аверсі монет у центрі розміщений Тризуб – малий Державний Герб України, навколо якого зображено стилізовану символічну композицію єднання людей доброї волі в усьому світі.

Реверс – за мотивами ескізу "Допомога країн-партнерів" авторства Сергія Топкіна, який також брав участь у конкурсі. На реверсі монет угорі розміщено півколом написи двома мовами – В ЄДНОСТІ – СИЛА/IN UNITY STRENGTH. Під написами – стилізована композиція з кольорових прапорів 15 країн.

Монету номіналом 10 гривень виготовлено зі срібла 925 проби, категорія якості карбування – "спеціальний анциркулейтед", маса дорогоцінного металу в чистоті – 31,1 г, діаметр – 38,6 мм, тираж – до 5 000 штук.

Монету номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування – "спеціальний анциркулейтед", маса – 16,5 г, діаметр – 35,0 мм, тираж – до 250 000 штук (зокрема до 75 000 у 2022 році в сувенірній упаковці).

Придбати пам’ятні монети можна буде в банків-дистриб’юторів із продажу пам’ятних монет та сувенірної продукції. Деталі - за посиланням. 

Нагадаємо, сувенірний магазин Білого Дому презентував пам'ятну монету "Президент Володимир Зеленський звертається до Конгресу".