Делегація народних депутатів від "Європейської солідарності" на чолі з Петром Порошенком не змогла виїхати з України. Вони планували відвідати передвиборчий Республіканський національний конвент у Мілуокі, де зберуться представники понад 50 правоцентристських політсил з усього світу.
Про це повідомила пресслужба "ЄС" на Facebook. Порошенко заявив, що рішення про те, щоб не випускати за кордон, ухвалило керівництво Верховної Ради під тиском Офісу президента.
"Ми завжди боролися за двопартійну підтримку в США і вважаємо, що влада із міркувань дріб’язкового політиканства зробила антидержавний крок. Замість того, щоб скористатися нашими зв’язками в обох політичних партіях США в інтересах України, вони заблокували візит і цим інтересам завдали шкоди. Варто зазначити, що ми планували зустрічі і з представниками Демократичної партії – за окремою програмою", — йдеться у повідомленні "ЄС"
У партії зазначають, що метою візиту було зміцнити двопартійну підтримку України та мінімізувати вплив виборів на обсяги цієї підтримки.
Також у "ЄС" нагадали, що минулого року Порошенка також не випустили з країни на зустріч із республіканцями, що, за їхніми словами, призвело до втрати шансів на швидке розблокування військової допомоги.
Партія покладає відповідальність на керівництво Верховної Ради і натякає, що за цим рішенням стоїть голова Офісу президента Андрій Єрмак. Ні Єрмак, ні речник парламенту Руслан Стефанчук поки не коментували ситуацію.
"ЄС" обіцяє поінформувати партнерів у США, ЄС та НАТО про подію та посилити діалог із громадськістю щодо загроз для демократії в Україні. За кілька годин після публікації запису зібралося понад дві сотні гнівних коментарів із критикою чинної влади.
Читайте також


