Прем’єр Бельгії Александр де Кро йде у відставку

Партія прем’єра зазнала невеликої підтримки на виборах, отримавши менш як 6% голосів
Прем’єр Бельгії Александр де Кро йде у відставку
Александер де Кро
10 Червня 2024, 09:18
читать на русском

Прем’єр-міністр Бельгії Александер де Кро, який обіймає посаду голови Європейського союзу, оголосив про свою відставку через провал на виборах.

За офіційним повідомленням, оприлюдненим у неділю, 9 червня, де Кро оголосив про свій намір подати у відставку в понеділок. Газета Le Soir повідомляє, що прем’єр визнав поразку своєї партії та віддав шану переможцям виборів - консервативній партії N-VA.

Партія прем’єра зазнала невеликої підтримки, отримавши менш як 6% голосів, у той час, як N-VA отримала понад 18% національних голосів. Прем’єр оголосив, що з початком наступного дня подасть у відставку, але виразив впевненість у здатності своєї партії повернутися до боротьби.

"Для нас це був особливо важкий вечір, ми програли. Із завтрашнього дня я подаю у відставку з посади прем'єр-міністра. Але ліберали сильні. We will be back", – заявив він.

Хоча партія де Кро зазнала поразки, його виступ зустріли оплесками і підтримкою від однопартійців. Прем’єр також заявив, що його наступник має бути призначений "швидко", але це залежить від утворення нової коаліції.

Читайте також

1