П'ятеро українців утримували в рабстві 120 людей - фото

Постраждалі за їжу працювали на агрофірму у Дніпропетровській області
П'ятеро українців утримували в рабстві 120 людей - фото
Затримання рабовласників Фото: gp.gov.ua
9 Вересня 2021, 14:39
читать на русском

В Україні затримали групу з п'яти "рабовласників", які утримували в нелюдських умовах та змушували працювати за їжу 120 людей.

Як повідомляє Генпрокуратура, на залізничних вокзалах Києва, Дніпра та Одеси злочинці підшуковували громадян, що перебували у складних життєвих умовах та не мали постійного місця проживання.

Вони пропонували їм роботу, пов’язану з вирощуванням та збором сільськогосподарської продукції на території Дніпропетровської області, обіцяючи зарплату від 3000 до 4000 грн на місяць, а також безплатне житло та триразове харчування.

Завербованих людей на мікроавтобусах доставляли на територію агрофірми у Дніпропетровській області, де розселяли у напіврозвалених будинках із абсолютно відсутніми умовами для проживання. Щодня робітників залучали до роботи у виробничо-складських приміщеннях агрофірми, а також у сезон на полях для збору урожаю. Працювати змушували по 12-16 годин на добу. Обіцяні грошові кошти потерпілі не отримували, а весь їх "заробіток" обмежувався харчуванням сумнівної якості 2-3 рази на добу та алкогольними напоями, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що на території будинків, де проживали завербовані особи, за ними постійно наглядали так звані бригадири, які контролювали підйом та направлення на роботу, обмежували їх у пересуванні після повернення з робіт, принижували, застосовували психологічний тиск.

При спробі самовільно залишити територію бараків, вербувальники та їх довірені особи погрожували застосуванням сили, а у разі невиконання їх вимог – застосовували її. Окрім цього, шляхом обману відбирали у потерпілих мобільні телефони та паспорти. Попри нелюдські умови проживання та праці через відсутність документів, засобів зв’язку та грошей робітники були змушені залишатися на агрофірмі та працювати, - кажуть силовики.

Через цей випадок було проведено 18 обшуків, у тому числі за адресами агропідприємства, у будинках, де утримували людей, а також в автомобілях фігурантів. У ході слідчих дій вилучено чернетки, грошові кошти, банківські картки, телефони, ноутбуки, паспорти та інші речові докази, які підтверджують протиправну діяльність.

На момент обшуків на території агропідприємства у трудовому рабстві перебувало 120 осіб, які наразі звільнені. 17 з них вже звернулися до правоохоронних органів зі заявами про вчинення стосовно них злочину.

Нагадаємо, у жовтні минулого року на Дніпропетровщині правоохоронці викрили злочинну групу, яка тримала людей у трудовому рабстві. Заробітчани працювали на полях в Апостолівському районі, не мали можливості вільно залишити місце роботи та були змушені майже задарма виконувати "чорні" роботи.

Читайте також