Рада ухвалила закон про нацменшини з обмеженнями для російської мови

Це потрібно для євроінтеграції
Важливо
Рада ухвалила закон про нацменшини з обмеженнями для російської мови
Фото: rada.gov.ua
21 Вересня 2023, 13:09
читать на русском

Верховна Рада ухвалила зміни до закону "Про національні меншини (спільноти) України". Внесення змін у цей документ, що стосуються питань реалізації прав і свобод осіб, які належать до національних меншин, підтримали в цілому 318 народних депутатів на пленарному засіданні.

Про це повідомляють народні депутати Ярослав Железняк та Ірина Геращенко.

"Внесення відповідних змін до законодавства також дозволить державі виконати важливу рекомендацію Європейської комісії у контексті набуття Україною статусу повноправного члена Європейського Союзу", - йдеться в пояснювальній записці.

Законопроєкт бере до уваги рекомендації Венеціанської комісії і закріплює оновлене визначення "національні меншини (спільноти)", що базується на основі інклюзивного підходу та відповідної Рамкової конвенції про захист національних меншин 1995 р.

Пропоновані зміни передбачають державні гарантії безплатного забезпечення підручниками (паперовими та електронними) здобувачів повної загальної середньої освіти, які належать до національних меншин (спільнот).

Зміни також забезпечують можливість використання мов національних меншин (спільнот) у сфері реклами, під час здійснення публічних, культурно-мистецьких, розважальних і видовищних заходів, надання екстреної допомоги, надання допомоги та захисту жертвам домашнього насильства, догляду в будинку-інтернаті для громадян похилого віку.

Документ уточнює критерії, на основі яких розроблятимуть методологію використання мов національних меншин (спільнот) у населених пунктах, де традиційно проживають особи, які належать до національних меншин (спільнот), або в яких такі особи становлять значну частину населення.

Проєкт закону також дає визначення таким поняттям, як "спеціалізовані книгарні, створені для реалізації прав національних меншин (спільнот)", "супровід (конферанс)".

Нагадаємо, 20 вересня Верховна Рада схвалила закон про е-декларування з урахуванням вето президента Володимира Зеленського. Електронні декларації відкриють.

Читайте також

1