Рашисти готуються до наступальної операції на Сході України - Генштаб

Російська армія намагається долучити до війни мешканців Придністров'я
Рашисти готуються до наступальної операції на Сході України - Генштаб
Війна в Україні / Фото: t.me/V_Zelenskiy_official
7 Квітня 2022, 08:37
читать на русском

Генеральний штаб ЗСУ опублікував ранкове зведення щодо ситуації на фронті.

За останніми даними, основні зусилля окупанти зосереджують на підготовці до наступальної операції на Сході України, метою якої є встановлення повного контролю над територією Донецької та Луганської областей.

Згідно опублікованої інформації, ворог продовжує активні дії на Слобожанському, Донецькому, Південнобузькому та Таврійському напрямках.

  • На Слобожанському напрямку противник і надалі блокує місто Харків та здійснює артилерійські обстріли.
  • На Донецькому і Таврійському напрямках ворог продовжує артилерійські обстріли населеного пункту Попасна. Мета - завдання вогневого ураження підрозділам Збройних Сил України та відновлення наступу на Рубіжне, Нижнє і Новобахмутівку. Також окупанти без успіху намагалися прорвати оборону підрозділів наших військ в районі населеного пункту Новотошківське.
  • На Південнобузькому напрямку ворог здійснює оборону раніше зайнятих рубежів, вживає заходів з відновлення боєздатності своїх підрозділів. Продовжує проводити жорсткі фільтраційні заходи на тимчасово зайнятих територіях Херсонської області.
  • Частина виведених російських підрозділів розміщується у наметових містечках на території низки областей російської федерації, що межують з Україною. Військовослужбовці відмовляються брати участь у подальших бойових діях на території України. Морально-психологічний стан зазначеного особового складу низький та має тенденцію до погіршення.
  • Командування збройних сил російської федерації продовжує пошуки можливостей розв’язання проблемного питання поповнення людськими ресурсами своїх підрозділів. Російські військові комісаріати активізували роботу з військовозобов’язаними, які були звільнені з військової служби після 2012 року та мають військово-облікові спеціальності водія, механіка-водія, розвідника, а також молодших командирів. Офіційною причиною виклику до військкоматів є проведення зборів з підготовки за зазначеними військовими спеціальностями терміном на 3 місяці.
  • Також, на території так званої придністровсько-молдавської республіки проводиться відповідна агітаційна робота з населенням, що має російське громадянство.

У Генштабі зазначають, що окупанти продовжують проводити насильницькі дії стосовно цивільного населення на тимчасово зайнятих територіях. Здійснюють примусове вивезення населення міста Маріуполя в тимчасово окуповані райони Донецької області.

Повідомляється, що угрупованням Повітряних Сил ЗСУ за попередню добу було уражено три повітряні цілі: крилату ракету, БПЛА та бойовий літак. Авіація завдала ракетно-бомбових ударів по військах окупантів.

Читайте також

1