Роботизація спорту: китайські роботи встановили неофіційний рекорд під час забігу в Пекіні

На пекінському півмарафоні машини вперше продемонстрували швидкість, яка перевищує досягнення найкращих атлетів планети.
Роботизація спорту: китайські роботи встановили неофіційний рекорд під час забігу в Пекіні
Гуманоїдні роботи обігнали людей на півмарафоні в Пекіні / Фото: Johannes Neudecker/dpa/picture alliance
19 Квітня 2026, 17:28
читать на русском

Цьогорічні змагання в китайській столиці стали справжнім тріумфом для розробників робототехніки, оскільки понад сотня гуманоїдних моделей вітчизняного виробництва вийшла на спеціально виділені доріжки. Якщо минулого року більшість прототипів виходила з ладу ще на старті або посеред дистанції, то нинішній прогрес дозволив машинам не просто завершити забіг, а й кинути виклик світовим спортивним рекордам.

Про це повідомляє The Guardian.

Найвищий результат продемонструвала розробка технологічного гіганта Honor, яка зафіксувала час 50 хвилин і 26 секунд. Цей показник виявився кращим за чинний світовий рекорд серед людей, встановлений Джейкобом Кіплімо. Попри вражаючу швидкість, система управління роботом дала збій безпосередньо після перетину фінішної лінії: гуманоїд втратив рівновагу та врізався в захисну огорожу, що підкреслило необхідність подальшого вдосконалення алгоритмів координації та стабілізації на великих швидкостях.

Китайська влада розглядає такі заходи як вітрину для досягнень у стратегічно важливій галузі, яка отримує значну державну підтримку та субсидії. Окрім спортивних досягнень, гуманоїдні платформи вже активно інтегруються в культурну сферу та оборонний сектор, демонструючи складні рухи навіть під час масштабних телевізійних шоу. Експерти прогнозують, що в майбутньому подібні роботи зможуть повністю замінити людей на об'єктах з високим рівнем ризику, у рятувальних операціях або в зоні бойових дій.

Організатори змагань наголошують, що успіх у Пекіні свідчить про перехід технологій з етапу лабораторних випробувань до реального практичного застосування. Завдяки державним інфраструктурним проєктам, Китай стрімко нарощує потужності у виробництві людиноподібних машин, які з кожним роком стають витривалішими та точнішими у своїх діях.

Нагадаємо, завдяки технологіям редагування генів китайські дослідники вивели понад 20 видів рослин, які випромінюють м’яке світло без жодної потреби в електриці. Серед перших зразків — соняшники, орхідеї та хризантеми, які вже готові стати частиною майбутніх туристичних та урбаністичних проєктів.

Читайте також
1