Росія створила в Донецькій області 21 фільтраційний табір для українців

У цих таборах проводять реєстрацію, допити та затримання
Росія створила в Донецькій області 21 фільтраційний табір для українців
В’язниця (фото: з відкритих джерел)
26 Серпня 2022, 11:49
читать на русском

У Донецькій області рашисти створили 21 фільтраційний табір для українців, де проводять допити, затримання та реєстрацію.

Про це йдеться у розслідуванні Єльського університету.

Це розслідування було проведено з використанням збору, аналізу та документації даних із відкритих джерел. Кожне джерело було оцінено за критеріями, встановленими Берклійським протоколом з розслідування цифрових відкритих джерел. Точки даних були порівняні з останніми супутниковими зображеннями з дуже високою роздільною здатністю.

Зазначається, що ця система фільтрації є фізичною інфраструктурою та процесом, який використовується для реєстрації, допиту та затримання українських цивільних, військовополонених та інших осіб на територіях, окупованих росією та її ставлениками.

Є докази того, що система була створена за тижні до початку вторгнення та, ймовірно, розширилася після захоплення росією Маріуполя в квітні 2022 року, щоб забезпечити фільтрацію всіх громадян. Окупаційні сили в міжнародних конфліктах мають право реєструвати осіб у зоні свого контролю; контролюючі сили можуть навіть затримувати цивільних осіб за певних обмежених обставин. Проте очевидна російська система фільтрації осіб у Донецькій області, яка включає використання позасудового ув’язнення та тримання під вартою без зв’язку з зовнішнім світом, порушує численні елементи міжнародного гуманітарного права та порушує численні потенційно серйозні проблеми з правами людини, - йдеться у доповіді.

Розслідувачі кажуть, що у Донецькій області окупанти тримають чотири типи об’єктів, задіяних у фільтрації: реєстрація,  утримання, вторинний допит та затримання.

Нагадаємо, російські бойовики депортували два мільйони українців, ще десятки тисяч опинилися у фільтраційних таборах.