Що таке військова поліція та коли запрацює

Військова поліція - це правоохоронне військове формування, що діятиме в рамках сектору безпеки та оборони
Головне
Що таке військова поліція та коли запрацює
Військова поліція з’явиться в Україні
7 Червня 2024, 10:18
читать на русском

На сайті Верховної Ради України опубліковано законопроєкт про створення Військової поліції, який вже отримав висновок комітету з правоохоронної діяльності.

Військова поліція - це правоохоронне військове формування, що діятиме в рамках сектору безпеки та оборони. Її головне завдання - забезпечення правопорядку та військової дисципліни в Міністерстві оборони, Збройних Силах та Державній спеціальній службі транспорту.

У мирний час діяльність Військової поліції координуватиме Кабінет Міністрів, а в умовах воєнного стану - Головнокомандувач Збройних Сил України.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроєкту, його метою є підвищення військової дисципліни, бойової та мобілізаційної готовності ЗСУ та інших військових формувань. Законопроєкт також передбачає захист територіальної цілісності та національної безпеки, сприяння розслідуванню воєнних злочинів та захист прав військовослужбовців.

Основні обов'язки військової поліції

Військова поліція в Україні отримає широкий спектр обов'язків, серед яких:

  1. Підтримка правопорядку серед військовослужбовців у різних місцях, включаючи військові частини, об'єкти та містечка, а також громадські місця.
  2. Патрулювання гарнізонів, прилеглих населених пунктів, територій військових об'єктів, а також контроль за дорожнім рухом.
  3. Розшуку та затримання військовослужбовців у випадках, передбачених законом, і розшуку втраченої вогнепальної зброї та боєприпасів.
  4. Охорона держмайна від протиправних посягань та контроль за дотриманням правил дорожнього руху військовими транспортними засобами.
  5. Захист життя, здоров'я, прав і законних інтересів військовослужбовців та членів їхніх сімей.
  6. Проведення службових розслідувань та перевірок згідно з вимогами законодавства.

До того ж будуть створені оперативні підрозділи, які будуть здійснювати оперативнорозшукову діяльність, проводити слідчі та негласні слідчі дії. В окремих випадках, передбачених законом, представники Військової поліції матимуть право використовувати вогнепальну зброю.

Як укомплектовуватимуть склад

Військова поліція буде укомплектована особовим складом з чисельності Збройних Сил України (ЗСУ), проте це формування не може перевищувати 1,5% від загальної чисельності ЗСУ.

Керівництво центрального та територіальних органів Військової поліції може бути складене з державних службовців і працівників, однак посади, пов'язані з організацією та забезпеченням виконання завдань, будуть займати військовослужбовці.

Громадяни України, які відповідають кваліфікаційним вимогам та критеріям професійної придатності, мають можливість стати військовослужбовцями Військової поліції. Однак точна дата запровадження цих нововведень поки невідома, оскільки законопроєкт перебуває на етапі обговорення.

Читайте також

1