Сі Цзіньпін заявив Трампу, що Путін може пошкодувати про напад на Україну

Китайський лідер вперше прямо оцінив рішення Путіна розпочати війну.
Важливо
Сі Цзіньпін заявив Трампу, що Путін може пошкодувати про напад на Україну
Дональд Трамп і Сі Цзіньпін. Фото з відкритих джерел
19 Травня 2026, 09:32
читать на русском

Очільник Китаю Сі Цзіньпін під час зустрічі з президентом США Дональдом Трампом у Пекіні заявив, що Володимир Путін може зрештою пошкодувати про початок повномасштабного вторгнення в Україну.

Про це пише Financial Times із посиланням на джерела, близькі до американської сторони.

За даними видання, під час попередніх розмов Сі Цзіньпіна з Джо Байденом китайський лідер утримувався від подібних оцінок дій Путіна. Тепер же його слова «пішли далі, ніж у минулому».

Джерела також повідомляють, що Сі запропонував Трампу об’єднати зусилля США, Китаю та Росії для спільної протидії Міжнародному кримінальному суду, оскільки в них є «спільні інтереси».

Матеріал з’явився напередодні візиту Володимира Путіна до Пекіна.

Нагадаємо, Естонія закликає країни Європи відмовитися від переговорів з Росією на поточному етапі. На думку глави МЗС Маргуса Цахкна, такі переговори вигідні лише Кремлю.

Читайте також
1