Служба безпеки України та Нацполіція затримали шістьох підпалювачів, які діяли за вказівками ФСБ

СБУ та поліція затримали підозрюваних у диверсіях проти військових і транспортної інфраструктури у шести регіонах України.
Служба безпеки України та Нацполіція затримали шістьох підпалювачів, які діяли за вказівками ФСБ
Ілюстраційне фото. Фото з відкритих джерел
10 Липня 2025, 19:46
читать на русском

Служба безпеки України спільно з Національною поліцією затримали шістьох осіб, яких підозрюють у вчиненні підпалів на замовлення Федеральної служби безпеки Росії. Про це повідомили у пресслужбах СБУ та Нацполіції 10 липня.

За даними слідства, затримані діяли у різних регіонах України та вчиняли диверсії проти Сил оборони, Укрзалізниці та об’єктів цивільної інфраструктури. Фігурантів завербували через анонімні Telegram-канали, що поширювали оголошення про “легкий заробіток”.

Зокрема, у Київській області співробітники СБУ затримали 33-річного переселенця з Луганської області. Його підозрюють у підпалі мікроавтобуса та кросовера, що належали українським військовим.

СБУ та Нацполіція затримали агентів ФСБ за підпали авто ЗСУ

У Тернопільській області викрито 19-річного мешканця Чортківського району, який знищив релейну шафу на залізничному перегоні. Правоохоронці затримали його під час підготовки саморобного вибухового пристрою, який планував використати проти об'єктів оборони.

СБУ та Нацполіція затримали агентів ФСБ за підпали авто ЗСУ

У Сумській області 19-річний житель міста Шостка спалив два військових позашляховики та намагався знищити ще одне службове авто.

На Закарпатті правоохоронці затримали 22-річного мешканця Тячівського району. Йому інкримінують підпал поштового відділення та релейної шафи Укрзалізниці.

СБУ та Нацполіція затримали агентів ФСБ за підпали авто ЗСУ

В Одесі виявлено та затримано 13-річну дівчину та її матір, які підпалили релейну шафу та евакуаційне авто Сил оборони. Як зазначають слідчі, вони також виконували завдання ФСБ.

Під час обшуків у підозрюваних вилучено компоненти для виготовлення легкозаймистих сумішей, мобільні телефони з доказами координації з російськими кураторами, а також речі, що використовувалися під час підпалів.

Затриманим повідомлено про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 113 — диверсія, вчинена в умовах воєнного стану;
  • ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 258 — готування до вчинення теракту;
  • ч. 1 ст. 114-1 — перешкоджання діяльності Збройних Сил України;
  • ч. 2 ст. 194 — умисне пошкодження майна шляхом підпалу.

Суд обрав усім фігурантам запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави. У випадку доведення вини їм загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Щодо неповнолітньої фігурантки з Одеси триває окреме провадження з урахуванням її віку та обставин справи.

Оперативні заходи проводилися в Києві, Київській, Тернопільській, Сумській, Закарпатській та Одеській областях під процесуальним керівництвом відповідних прокуратур.

Нагадаємо, що на Львівщині викрили "крота" у Повітряних силах. Майора ЗСУ завербувала ФСБ.

Читайте також
1