Спалах дифтерії зафіксували в будинку-інтернаті на Львівщині

Дифтерія - гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом
Важливо
Спалах дифтерії зафіксували в будинку-інтернаті на Львівщині
Крапельниця (фото: УНІАН)
27 Вересня 2022, 23:12
читать на русском

У Львівській області в одному з дитячих будинків-інтернатів зафіксували спалах дифтерії.

Про це повідомив Центр громадського здоров’я України повідомляє у Facebook.

В одному з дитячих будинків-інтернатів Львівської області, де також на утриманні перебувають люди, які мають інвалідність з дитинства, зареєстровано спалах дифтерії. Під час проведення планового профілактичного обстеження підопічних інтернату було виявлено у 7 з них ознаки початкової стадії дифтерії. Всі вони госпіталізовані до Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні, - йшлося в повідомленні.
Зазначили, що провели відбір матеріалу для бактеріологічного обстеження у 165 контактних осіб. Триває вивчення їхнього вакцинального статусу.

Також провели дезінфекцію приміщень інтернату та камерне знезараження постільних речей. Епідеміологічне розслідування триває. Зразки для подальших бактеріологічних досліджень надішлють до референс-лабораторії Центру громадського здоров'я.

 Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Для нього характерне місцеве фібринозне запалення (переважно слизових оболонок ротоглотки) та явища загальної інтоксикації з ураженням серцево-судинної та нервової систем, нирок, - додали в повідомленні.

Нагадаємо, в МОЗ закликали українців робити щеплення проти дифтерії та правця.

1