Сплять на підлозі, їдять баланду та розбирають завали: як живуть маріупольці у фільтраційних таборах (відео)

Якщо когось із затриманих немає, то окупанти обіцяють посилювати тортури та вдатись до розстрілу інших затриманих
Сплять на підлозі, їдять баланду та розбирають завали: як живуть маріупольці у фільтраційних таборах (відео)
Спецпоселення для військовополонених (Фото з відкритих джерел)
5 Травня 2022, 15:00
читать на русском

Російські окупанти створили фільтраційні табори для жителів України. Зокрема у таких гетто тримають маріупольців. Люди сплять на підлозі, їдять баланду та розбирають завали.

Про це повідомив радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко та показав відео.

Чотири тижні тому російські загарбники примусово вивезли з районів Гугліно, Мирний та Волонтерівка всіх чоловіків. Близько двох тисяч осіб розмістили в селах Безіменне і Козацьке, що в Новоазовському районі на півдні Донеччини.

Фільтраційні табори в селі Безіменне перетворені на справжнє гетто для маріупольців. Це найжахливіша історія, про яку варто розповідати всьому світу. Ми отримали всі подробиці і унікальне відео підтвердження з середини. Без перебільшень – це нова сторінка військового злочину Росії, що відбувається просто зараз, - зазначив Андрющенко.

Чоловіків поселили у приміщеннях школи та клубу. Зокрема на відео саме фільтраційний табір у школі. Людям заборонено покидати територію школи без конвою окупантів. Людей утримують у жахливих умовах, вони змушені спати на підлозі та не отримують медичну допомогу.

Андрющенко зазначив, що серед людей в школі Безіменному зафіксовано перший випадок туберкульозу. Як наслідок, спортивну залу школи перетворили на ізолятор. Там зачинили без медичного догляду велику кількість людей.

Ось в селі Козацьке зафіксовано перший випадок смерті чоловіка через відмову росіян викликати швидку допомогу.

Людей годують двічі на день - вранці та ввечері. Якщо когось із затриманих немає, то окупанти обіцяють посилювати тортури та вдатись до розстрілу інших затриманих.

Триразове харчування справжньою баландою. Як точка гігієни в місті утримання одна раковина з холодною водою на тисячі людей. Гігієна відсутня, що посилює захворюваність серед утримуваних, - розповів Андрющенко.

Крім цього, у чоловіків відібрали паспорти та інші документи для ідентифікації. Їм не дозволили взяти з собою жодних речей. Після проведення фільтрації людям видали папірець про її проходження. Втім, він не дозволяє їм покинути територію табору.

Були окремі спроби втекти, але чоловіків затримали і побили. За словами Андрющенка, під час останньої зі спроб люди намагалися прорватись до евакуаційних автобусів ООН та Червоного Хресту, які утримані бачили з вікон.

Утриманих залучають на роботу з благоустрою в Безіменному і Новоазовську. Що буде далі з людьми - невідомо: чи використають їх як робочу силу на розборі завалів Маріуполя, чи мобілізують до армії держави-агресорки Росії.

У понеділок, 2 травня, на вишикуванні було оголошено, що чоловіки будуть брати участь в параді на 9 Травня в Маріуполі як "полонених". Для цього їх переодягнуть в форму українських солдатів, - розповів радник мера.

Домівки жінок, які залишились в районах Гугліно, Мирний та Волонтерівка, грабують росіяни. Крім того, на вулицю вони не виходять через страх зґвалтування.

Нагадаємо, що президент росії володимир путін та міністр оборони сергій шойгу планували створити концтабори на Західному Сибіру та відправляти туди українців.

Читайте також

1