Справа Балоги та Ланя в суді: мер Мукачевого продав землю стадіону в 9 разів дешевше

НАБУ завершило розслідування резонансної справи про махінації із землею в центрі Мукачевого — збитки громаді склали понад 81 мільйон гривень.
Головне
Справа Балоги та Ланя в суді: мер Мукачевого продав землю стадіону в 9 разів дешевше
Андрій Балога. Фото з відкритих джерел

Справу про незаконний продаж понад трьох гектарів землі в центрі Мукачевого, яка належала стадіону «Авангард», скеровано до суду. У ній фігурують міський голова Андрій Балога, голова Мукачівської райради Михайло Ланьо та посадовці міськради.

Про це повідомляє НАБУ.

Національне антикорупційне бюро України спільно зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою передали до суду справу про масштабну земельну оборудку в центрі міста Мукачеве, яка завдала громаді збитків на понад 81 мільйон гривень.

Хоча у пресрелізі імена фігурантів не вказані, з наявних деталей випливає, що йдеться про міського голову Мукачева Андрія Балогу, голову Мукачівської районної ради Михайла Ланя та інших посадовців, зокрема колишнього начальника відділу комунальної власності міськради Артура Саміляка.

За версією слідства, у 2024 році посадовці організували схему із продажу земельної ділянки площею понад 3 гектари, що належала стадіону «Авангард» у центрі Мукачева.

Балога ініціював ухвалення міськрадою рішення про продаж ділянки приватному товариству, підконтрольному Ланю, за заниженою вартістю — лише 9,6 млн грн, тоді як ринкова ціна становила понад 91 млн грн.

Ціна була штучно занижена на основі експертної оцінки, яку провела фірма, що отримала за це хабар від замовників. Ба більше, навіть попри таку знижку, міський голова погодив розтермінування платежу на пів року.

Збитки, яких зазнала територіальна громада Мукачева, становлять 81,7 млн грн.

Хронологія справи:

  • У червні 2024 року правоохоронці спільно зі СБУ викрили схему.
  • 25 червня 2024 року було затримано Андрія Балогу та Михайла Ланя.
  • 26 червня суд заарештував Балогу, а 27 червня — за нього внесли заставу у 30 млн грн.
  • Ланя та Саміляка також відправили під варту із можливістю застави — 30 та 5 мільйонів гривень відповідно.
  • У листопаді 2024 року двом власникам компанії-оцінювачки повідомили про підозру у підробленні доказів, які мали ввести в оману суд.

Відповідні матеріали передані до суду, і тепер фігуранти справи можуть понести відповідальність за зловживання службовим становищем, сприяння корупційній схемі та завдання мільйонних збитків місцевій громаді.

Читайте також
1