Балога Андрій

Балога Андрій

Український регіональний політик, син Віктора Балоги, керівник Мукачевської ОТГ

Балога Андрій – успішний представник клану Балог на Закарпатті, керівник партії "Команда Андрія Балоги", Мукачівський міський голова, а з 2020 року очолив Мукачівську ОТГ.

Місце народження

Народився 19 квітня 1988 року в Москві, де його батьки в той час заробляли стартовий капітал.

Освіта

  • 2003 рік – закінчив 9 класів Мукачівської гімназії.
  • 2003 – 2005 роки - навчався в середній школі міста Рола штат Північна Дакота, Сполучені Штати Америки.
  • 2005 рік – закінчив екстерном Мукачівську гімназію.
  • 2005 – 2011 роки – навчався в Університеті Північної Дакоти (США). Згідно офіційної біографії, закінчив і отримав спеціальність "Бізнес. Економіка". Проте журналістське розслідування виявило, що навчався, але диплом не отримав.

Родина

Батько – Балога Віктор, відомий український політик, депутат ВРУ 4, 7, 8 та 9 скликань, колишній міністр МНС та керівник Секретаріату президента Віктора Ющенка (досьє Ющенка Віктора), голова партії "Єдиний центр" до 2020 року.

Мати – Балога Оксана Анатоліївна, учасник сімейного бізнесу, колишня депутатка Закарпатської обласної ради.

Дядько - Балога Павло Іванович, народний депутат України 7-го скликання, до цього - генеральний директор ТОВ "Закарпатське обласне агентство із залучення інвестицій та господарського розвитку територій" і депутат Закарпатської обласної ради.

Інший дядько - Балога Іван Іванович, підприємець, колишній  депутат двох скликань і голова Закарпатської обласної ради з 2010 року.

Брат – Балога Павло Вікторович, по неофіційній інформації зараз саме він керує усім бізнесом клану Балог.

Сестра – Балога Софія Вікторівна, офіційний власник одного з підприємств родини Балог. Софія – прийомна дочка Віктора Балоги, її взяли з притулку.

Дружина – Едіта Володимирівна, юристка, племінниця Валерія Гелетея, давнього товариша Віктора Балоги.

У Андрія і Едіти двоє дітей – син Андрій та дочка Софія.

Андрій Балога з дружиною і дітьми (фото з Facebook)

Політична кар’єра

З 2003 по 2011 рік Андрій Балога навчався в США. Після його повернення стало зрозумілим, що саме його Балога-старший готує собі в наступники.

2011 рік – Андрій Балога стає директором ТОВ "МІМ".

2012 – 2013 роки – комерційний директор ТОВ "Русинія".

2013 рік – обраний головою правління ТОВ "Барва".

2013 – 2015 роки – обраний депутатом Закарпатської обласної ради та керівником фракції "Єдиний центр".

Жовтень 2015 року – Андрій Балога переміг у першому турі на виборах Мукачівського міського голови.

Під час роботи на посаді міського голови Андрій Балога послідовно заперечував наявність закарпатського сепаратизму. Він стверджував, що результати інспекції представників США показують реальну картину – лише 1,5 % закарпатців підтримують ідею відокремлення від України.

Крім того, міський голова критикував як роботу мукачівської поліції, так і окремі елементи реформи. Зокрема, низький рівень зарплати у слідчих.

Андрій Балога був не проти "попіаритись" на соціальній сфері. Він заявив, що сам людина не бідна і всю зарплату міського голови перераховує на реабілітаційний центр, що працює з дітьми-інвалідами.

Віктор Балога з синами Андрієм та Павлом у Ієрусалимі, в Храмі Гроба Господня (фото: Facebook)

Коли у рамках реформи місцевого самоврядування було створено Мукачівську ОТГ, одразу розпочалась інтенсивна підготовка до місцевих виборів 2020 року. 1 липня 2020 року партію "Єдиний центр" було перейменовано в "Команду Андрія Балоги" і відповідно її очолив Андрій Балога замість батька.

Крім цього, 22 липня створено громадську організацію "Команда Андрія Балоги". Її керівником та одним із співзасновників став рідний брат мера Мукачева – Павло Балога. Стара команда під новою назвою почала активну підготовку до виборів.

25 жовтня 2020 року в Україні відбулись місцеві вибори. "Команда Андрія Балоги" здобула впевнену перемогу в Мукачівській ОТГ і отримала понад 40% депутатських мандатів. А Андрій Балога став головою, отримавши в першому турі 66,88% голосів виборців.

Андрій Балога (фото: Facebook)

Критика та скандали

В 2003 році Віктор Балога відправив Андрія на навчання в США. Він напевно розраховував, що син гризтиме граніт науки і стане фахівцем з поважним дипломом авторитетного університету. Але тут син не виправдав надій батька.

По поверненню зі Сполучених Штатів, Андрій Балога писав в анкеті, що закінчив Університет Північної Дакоти. Те ж саме він вказав у автобіографії, коли обирався Мукачівським міським головою в 2015 році. Але тут новообраному міському голові не пощастило. З 2015 по 2019 рік Закарпатську ОДА очолював Геннадій Москаль, який полюбляв проводити розслідування щодо офіційних фактів з анкет різних високопосадовців. Андрій Балога теж потрапив під його пильне око, і розслідування керівника ОДА виявила багато цікавих фактів, про що Геннадій Москаль написав на своїй офіційній сторінці.

Зокрема було виявлено, що диплома про вищу освіту у Андрія Балоги немає. Далі по тексту: "У відповіді на інформаційні запити журналістів із проханнями надати копію диплома про вищу освіту Мукачівська мерія пише всяку дурницю про те, що "документ про освіту не є публічною інформацією". А у відповідь на електронне звернення до Університету Північної Дакоти прийшла відповідь, що Андрій Балога дійсно був студентом, однак диплома не отримав. Копії диплома немає ні в Закарпатській обласній раді, де А.Балога був депутатом із 2013 по 2015 рік, ні в Обласній територіальній виборчій комісії, куди він здавав документи, як кандидат у обласні депутати".

На цьому Геннадій Москаль не зупинився. Він почав збирати інформацію, чим Андрій насправді займався в Північній Дакоті і згодом заявив: "Теперішній міський голова Мукачева Андрій Балога, син народного депутата України Віктора Балоги, – аферист і неук, який неодноразово притягався в США до відповідальності за вживання алкоголю і наркотиків".

Далі керівник ОДА інформує про кримінальні справи стосовно Андрія Балоги в США та ухвали по них, вказує, що майбутнього мера з 2006 по 2009 рік чотири рази притягували до відповідальності.

Перша справа "Штат Північна Дакота проти Андрія Балоги" була відкрита 10 жовтня 2006 року, коли підсудному було 18 років. Поліція звинуватила нинішнього мера Мукачева у зберіганні (вживанні) алкоголю особою віком менше 21 року.  А.Балога визнав себе винним і був визнаний винним постановою суду. За що сплатив штраф 225 доларів.

Друга справа – "Місто Гренд Форкс проти Андрія Балоги" – відкрита 14 квітня 2009р. Із формулювання, яке можна перекласти, як "несуттєве зберігання/вживання наркотичних засобів". У справі є кримінальний вирок і постанова суду про штраф на суму 301 долар, який був сплачений 18.06.2009р.

Третя справа – "Штат Північна Дакота проти Андрія Балоги" – відкрита 17 квітня 2009р. за зберігання наркотиків (марихуани). У справі є кримінальний вирок, за яким А.Балога визнаний винним. А у рішенні про винесення покарання вказано – ув’язнення протягом 30 днів у Виправному центрі округу Гренд Форкс. Крім того, 22.10.2009р. А.Балога сплатив штраф 300 доларів.

Четверта справа – "Штат Північна Дакота проти Андрія Балоги" – відкрита 10 листопада 2009 р. також за зберігання марихуани. А.Балога і в цьому випадку визнаний винним за ст.43 кримінального кодексу. Він відбув 30 днів ув’язнення у Виправному центрі округу Гренд Форкс і сплатив штраф 300 доларів.

І Геннадій Москаль робить висновок, що Андрій Балога неук, злочинець та шахрай, який замість того щоб учитися в США пиячив та вживав наркотики, за що неодноразово притягався до відповідальності і відбував ув’язнення.

Скандалами відносно "американського минулого" діяльність Андрія Балоги не обмежилась. У 2018 році журналісти зробили проміжний підсумок виконання ним своїх передвиборних обіцянок. Міський голова обіцяв зробити місто комфортним для життя, і в рамках цього вирішити питання стихійних паркувань, забезпечити 100% освітлення вулиць, до 2017 року провести ремонт усіх доріг, забезпечити реальне цілодобове водопостачання та підвищити якість води. Ці обіцянки, а в цілому таких понад двадцять, через три роки так і залишились  лише на папері.

Проте мукачівці в 2020 році знову довірили Андрію Балозі керувати містом. Певно клан Балог добряче обробляє виборців, або інші претенденти ще гірші.

Дата публікації: 23.03.2021
Дата останньої зміни: 16.09.2021
1