Twitter заблокував понад 1,5 тисячі акаунтів, пов'язаних з державними мережами поширення фейків

Twitter додав детальну інформацію про ці облікові записи, а також вніс до своїх архівів п'ять акаунтів, пов'язаних з Росією і закритих ще у вересні
Twitter заблокував понад 1,5 тисячі акаунтів, пов'язаних з державними мережами поширення фейків
Фото: з відкритих джерел

Соцмережа Twitter заблокувала 1 589 акаунтів з Ірану, Саудівської Аравії, Куби і Таїланду за порушення політики компанії з маніпулювання платформою.

Про це повідомляє Engadget.

Twitter  додав детальну інформацію про ці облікові записи, а також вніс до своїх архівів п'ять акаунтів, пов'язаних з Росією і закритих ще у вересні.

За словами компанії, облікові записи, що діють в Ірані, "штучно посилювали розмови на політично чутливі теми". До них належать питання расової та соціальної справедливості в США, наприклад рух Black Lives Matter і вбивство Джорджа Флойда. Чимало облікових записів було зламано, і Twitter повернув більшість з них початковим власникам.

Tакож заблоковано 33 акаунти, пов'язані з урядом Саудівської Аравії.

"Ці акаунти були створені, щоб видавати себе за ключових політичних фігур Катару і просувати наративи про політику Катару, які з геостратегічної точки зору вигідні владі Саудівської Аравії", - йдеться в заяві.

Крім того, Twitter закрив 526 фейкових акаунтів, якими управляли молодіжні групи, пов'язані з кубинським урядом, і ще 926 акаунтів, ймовірно знаходяться у віданні Королівської армії Таїланду (RTA).

Що стосується російських акаунтів, Twitter  пов'язав їх з російською фабрикою тролів.

Нагадаємо, у червні Twitter  видалив близько 178 тис. облікових записів, пов'язаних з Китаєм, Росією і Туреччиною. Компанія додала до свого архіву відомості про 32 242 з них.

1