"Ти, тварина, маєш не сидіти в теплі": Железняк жорстко відповів Гринчук через блекаути

Нардеп заявив, що ексміністерка енергетики та її оточення мають понести кримінальну відповідальність за вразливість енергооб’єктів під час атак РФ.
"Ти, тварина, маєш не сидіти в теплі": Железняк жорстко відповів Гринчук через блекаути
Ярослав Железняк. Фото з відкритих джерел
21 Січня 2026, 10:36
читать на русском

Народний депутат Ярослав Железняк різко розкритикував ексміністерку енергетики Світлану Гринчук після її заяви про нібито повну підготовку енергетичної інфраструктури до російських обстрілів. Політик емоційно відреагував на тлі тривалих відключень світла та низьких температур у житлових будинках.

Про це він написав у Facebook, коментуючи заяву Гринчук про те, що під час перебування на посаді вона "робила все можливе", аби підготувати енергооб’єкти до ударів.

За словами депутата, на момент публікації допису в його будинку понад добу не було електроенергії, а температура в приміщенні опустилася до +13 градусів.

"У мене в будинку вже більше доби немає світла. Останній раз було буквально пару годин вночі. На термометрі аж 13 градусів. Що, порівняно з багатьма іншими квартирами, напевно, навіть багато. Головна візуалізація для мене — це коли напівроздягаєш малого, щоб швидко помити, і він трясеться від холоду у ванній. І ще раз — це далеко не найгірший варіант", — написав Железняк.

Політик наголосив, що за таких умов заява про "зробили все можливе" виглядає цинічною та відірваною від реальності.

"І в цей момент я відкриваю заяву Гринчук, що вона все робила можливе?" — зазначив нардеп.

Далі Железняк вдався до вкрай жорстких формулювань, звинувативши ексміністерку та її оточення у свідомій безвідповідальності. У публікації він згадав так звану "банду Міндіча", пов’язуючи її з ухваленням рішень у сфері енергетики.

"Ти, тварина, маєш не сидіти в теплі обвішана брендами, а гнити у вʼязниці! Коли разом з бандою Міндіча ось так підготували країну до обстрілів. І все можливе ти, к***а, робила все і навіть більше тільки на будинку Захарченко, що було єдиною причиною знаходження на посаді міністра енергетики!", — написав депутат, використовуючи нецензурну лексику (відредаговано).

Железняк також заявив, що докладатиме зусиль, аби ексміністерка та її соратники понесли відповідальність.

"Зроблю все можливе, щоб ця людина і її поплічники опинилися там, де мають бути — за ґратами", — наголосив він.

Окремо депутат застеріг колег по парламенту від спроб публічного захисту ексчиновниці.

"Не дай Боже я побачу з боку колег-депутатів хоч якийсь натяк на спробу відбілити цих людей — не ображайтесь потім на реакцію", — підсумував Железняк.

Нагадаємо, раніше Железняк повідомляв, що політтехнолога Володимира Петрова, якого називають піарником президента Володимира Зеленського, влаштували на роботу до державної установи "Національне військове меморіальне кладовище" для отримання бронювання від мобілізації.

Читайте також

1