Тихий: баланс військової допомоги Україні змістився від США до Європи

Речник МЗС Георгій Тихий заявив, що загальний обсяг військової допомоги Україні продовжує зростати за рахунок європейських країн, які перебрали на себе фінансові зобов'язання США, поки Вашингтон зосередився на продажі зброї та наданні розвідданих.
Тихий: баланс військової допомоги Україні змістився від США до Європи
Григорій Тихий
28 Серпня 2026, 11:29
читать на русском

Речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий заявив, що загальний рівень військової допомоги Україні не зменшився, а продовжує зростати. Водночас змінився баланс між внесками США та європейських держав: Європа взяла на себе частину фінансових зобов’язань, від яких відійшли Сполучені Штати.

Про це Тихий розповів в інтерв’ю “Шелтеру”.

За словами речника МЗС, попри побоювання щодо можливого скорочення міжнародної підтримки, обсяги військової допомоги Україні залишаються стабільними та зростають із року в рік.

“У нас військова допомога Україні достатньо стабільна. І попри всі занепокоєння та страхи за минулі два роки, що вона послабиться або зникне – вона не послабилася. В абсолютних цифрах і обсягах ця допомога залишається на тому ж рівні, на якому була. І зростає, насправді, рік за роком”, – зазначив Тихий.

Водночас, за його словами, змінилася структура підтримки. Якщо раніше США забезпечували основний обсяг військової допомоги у фінансовому вимірі, то нині більша частина відповідних фінансових зобов’язань припадає на європейські країни.

“Відбулася зміна балансу цієї допомоги. Тому що якщо раніше США надавали основний обсяг, фінансово, якщо брати, зараз цей баланс змістився в бік Європи. Європа взяла на себе ті фінансові зобов’язання, з яких вийшли США. Але США продають нам зброю, надають нам розвіддані. Тобто за ці роки попри всі виклики збережена підтримка України. І ми боремося зараз за те, щоб її посилити”, – сказав речник МЗС.

Тихий прокоментував підготовку України до зими

Окремо Георгій Тихий висловився щодо прогнозів про складну зиму для України. За його словами, держава зосереджена на щоденній роботі із захисту енергетичної інфраструктури та підготовці необхідних ресурсів.

“Зими, якою вже всім оскомину набили, з кожної праски кажуть, що зима буде тяжкою. Всі розуміють, що вона буде тяжкою. Для нас це, насправді, про щоденну роботу, щоб посилити Україну, захист енергооб’єктів, кошти в енергетику, обладнання, щоб ми пройшли цю зиму”, – розповів Тихий.

Таким чином, Україна продовжує працювати над посиленням військової та енергетичної стійкості, водночас підтримка партнерів зберігається, хоча її структура за останні роки змінилася.

Нагадаємо, Єврокомісія запропонувала включити до довгострокового бюджету ЄС на 2028–2034 роки нову програму співпраці з Україною обсягом до 100 мільярдів євро, яка наразі перебуває на обговоренні держав-членів.

Читайте також
1