У мережі спливли цікаві подробиці з декларації заступника голови АМКУ Дениса Клюшникова: що приховує соратник Павла Кириленка

Денис Клюшников є заступником голови АМКУ Павла Кириленка, проти якого відкрили справу про незаконне збагачення. Обоє вони, Клюшников і Кириленко, є вихідцями з Донеччини.
У мережі спливли цікаві подробиці з декларації заступника голови АМКУ Дениса Клюшникова: що приховує соратник Павла Кириленка
Денис Клюшников
16 Травня 2024, 19:32
читать на русском

Денис Геннадійович Клюшников з січня 2024 року - Заступник Голови Антимонопольного комітету України - державний уповноважений. Один з найближчих соратників Павла Кириленка. До посади в  АМКУ був заступником Кириленка в Донецькій обласній державній адміністрації. Увагу журналістів Клюшников привернув після резонансної історії з очільником АМКУ Павлом Кириленком, який у період 2020-2023 років придбала нерухомість і автівки загальною вартістю понад 70 мільйонів гривень.

Про це пише у телеграм-каналі екснардеп Ігор Мосійчук.

Денис Клюшников володіє квартирою та гаражем в окупованому Донецьку. Крім цієї житлової нерухомості: ані в нього, ані в його дружини Світлани – у власності офіційного житла немає.

Офіційно проживають Денис, Світлана та їх дочка Вероніка в київській квартирі площею 106,7 м.кв, яка належить громадянці –  Горох Лідії Миколаївні.

Далі все набагато цікавіше. Сімейство Клюшникових не маючи власного житла в 2023 році закупились – сімома паркомісцями для авто в селі Софіївська Борщагівка, що на Київщині. Всі вони оформлені на дружину Світлану Володимирівну. Два паркомісця придбали – 26.06.2023р.; і ще п’ять паркомісць прикупили 13.07.2023 року. Загальна сума покупки семи паркомісць обійшлась в 623 000 грн. Крім цього, Світлана Клюшникова придбала 21.12.2023р. ще й гараж в Києві за ціною 300 000 грн.

Але найцікавіше питання в тому, що попри придбання паркомісць та гаража - сімейство Клюшникових не має у володінні жодного автомобіля?!

За 2023 рік Денис Клюшников працюючи в Донецькій обласній державній адміністрації отримав 2 051 437 грн заробітної плати; а це практично 171 000 грн щомісячно.

Дружина, Клюшникова Світлана Володимирівна за 2023 рік задекларувала 1 183 313 грн доходу від зайняття підприємницькою діяльністю. При тому, вона вказала отримання 36 000 грн матеріальної допомоги ВПО (внутрішньо переміщена особа).

Щодо заощаджень, то Денис Клюшников зберігає готівкою 75 000 USD, а також в банку в нього – 71 601 грн. Своєю чергою, Світлана Клюшникова декларує 24 853 грн на банківських рахунках та 3000 USD готівкою.

"Як бачимо, заступник Кириленка Денис Клюшников, подав доволі цікаву декларацію – до якої в українського суспільства та журналістів, напевне виникне чимало питань, серед яких такі:

  1. Чи не приховує Клюшников якусь коштовну нерухомість в Києві, зокрема в селі Софіївська Борщагівка, де дружина прикупила сім парко-місць?
  2. Чи не приховує Клюшников наявність коштовних автомобілів? - Для чого всі ці парко-місця та гараж?
  3. А чи не є завеликою в часі війни заробітна плата в розмірі 171 тис грн щомісячно?
  4. Ну і трішки про совість... Цілком зрозуміло, що сімейство Клюшникових є доволі забезпеченими... – то може якось варто було обійтись без виплат ВПО?", - написав Мосійчук.

Нагадаємо, САП та НАБУ розпочали кримінальне провадження щодо голови Антимонопольного комітету Павла Кириленка за статтями "незаконне збагачення" та "декларування недостовірної інформації".

Йдеться про великий маєток та дві земельні ділянки під Києвом, 200 кв. м офісної нерухомості в столиці, два кросовери, три квартири з паркомісцями в елітних житлових комплексах Києва та четверо апартаментів в Ужгороді.

Як дослідили журналісти, це майно, здебільшого оформлене на родичів дружини Кириленка (батьків-пенсіонерів та бабусю), родина придбала у період, коли він очолював Донецьку обласну адміністрацію та до його переведення у Київ на посаду голови АМКУ у 2023 році. При цьому ніхто з родичів не має бізнесу, а офіційних доходів родини не вистачило б, щоб придбати все це коштовне майно.

1