У Раді хочуть скасувати відстрочку для студентів, які здобувають другу вищу освіту

Нардеп Веніславський пропонує скасувати відстрочку для мобілізації для тих, хто вчиться на стаціонарі вдруге
Важливо
У Раді хочуть скасувати відстрочку для студентів, які здобувають другу вищу освіту
Федір Веніславський (фото: УНІАН)
30 Серпня 2023, 19:43

Представник президента у Верховній Раді, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський пропонує скасувати відстрочку для мобілізації для тих, хто вдруге здобуває вищу освіту.

Таку ідею він висловив в інтерв’ю Українським Новинам.

"Я думаю, що абсолютно справедливо в умовах війни обмежити однією вищою освітою. Якщо людина здобуває третю, четверту вищу освіту, то це точно не може бути підставою для відстрочки під час воєнного стану", – вважає народний депутат.

Представник президента у Верховній Раді нагадав, що на початку повномасштабної війни збільшилась кількість абітурієнтів, котрі старші 30 років.

"Якщо людина в магістратурі навчається відразу після закінчення навчання, то це здобуття вищої освіти магістра. Якщо вона вступила в аспірантуру одразу після навчання, то зрозуміло. А коли людина має перерву і лише під час війни раптом захотіла займатися науковою діяльністю, то це викликає запитання", – зазначає Веніславський.

При цьому Веніславський не виключає не виключає, що є певна кількість людей, яка дійсно хоче стати науковцями.

"Людина навчається на денній формі у будь-якому віці і має право на відстрочку, але ми розуміємо, що є зловживання… Навіть в багатьох закордонних вищих навчальних закладах відкрили цілі факультети, тому що це заробляння грошей, та і в Україні також почали відкривати. Це те, що потребує редагування, оскільки ми розуміємо, що є зловживання", – розповів нардеп.

Нагадаємо, днями той самий нардеп Веніславський заявив, що мобілізація в Україні проводиться в плановому режимі. Якихось додаткових передумов для посилення призову наразі немає.

Читайте також

1