У військово-облікові документи українцям вклеюватимуть VIN-код: що це таке і для чого він потрібен

Цей код свідчить, що людина виконала вимоги закону про мобілізацію та оновила дані у ТЦК
Важливо
У військово-облікові документи українцям вклеюватимуть VIN-код: що це таке і для чого він потрібен
17 Травня 2024, 14:36
читать на русском

Військовозобов’язаним тепер вклеюють у військово-обліковий документ штрих-код (VIN-код), що фактично є ідентифікаційним кодом, який Реєстр військовозобов’язаних Оберіг автоматично присвоює військовозобов’язаному. Він свідчить, що людина виконала вимоги закону про мобілізацію та оновила дані у ТЦК.

Про це повідомляє профільне видання Судово-юридична газета.

VIN-код — це ідентифікаційний код, який Реєстр "Оберіг" автоматично надає військовозобов’язаному, тож під час перевірки документів працівниками ТЦК чи поліції буде видно, чи оновила особа свої дані.

Для чого потрібен електронний код

Одна з головних його функцій — швидко знаходити відомості про будь-яку особу, яка перебуває на військовому обліку. Саме завдяки електронному номеру не потрібно шукати всю інформацію в картотеках — вона вже наявна в електронній формі.

Коди, які надаватимуть українцям, складатимуться з 19 цифр та шифруватимуть у собі всю особисту інформацію про власника. Процес формування бази даних має завершитися до кінця цього року, а потім її зможуть використати усі уповноважені силові структури.

Очікується, що код міститиме не лише персональні дані українця, а й показуватиме, де він перебуває. Це значно спростить роботу військкоматів, бо чоловіків не доведеться шукати. Зазначені коди вклеять кожному до його військового квитка. В разі, якщо такого штрих-коду у військовому квитку чи іншому військово-обліковому документі нема, це означатиме, що певна людина не оновлювала даних в ТЦК. У Генштабі вже повідомляли, що працівники ТЦК мають змогу підключитися до Реєстру або в телефонному режимі з’ясувати з оператором Реєстру щодо оновлення даних громадянина. Оператор з’ясує і розповість усю інформацію про громадянина.

Нині опрацьовується нормативно-правова база, за якою будуть видавати єдиний документ для військовозобов'язаного за єдиною формою.

З набранням чинності нової постанови Кабміну громадянам, у яких немає військово-облікового документа, видаватиметься документ нового зразка.

Читайте також