Українці взимку сидітимуть без світла по 8-10 годин аж до 2027 року

Найближчі кілька років ситуація зі світлом може стати значно гіршою
Українці взимку сидітимуть без світла по 8-10 годин аж до 2027 року
Електроенергія, відключення
11 Червня 2024, 15:49
читать на русском

Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко заявив, що найближчі кілька років ситуація зі світлом може стати значно гіршою. За його словами, взимку від 8 до 10 годин на добу може не бути світла в оселях українців аж до 2027 року.

Про це Харченко розповів під час брифінгу.

Наразі ситуація в країні свідчить про те, що енергетичний комплекс України вистоїть, попри регулярні обстріли з боку країни-агресорки.

"Я не маю жодних підстав казати про апокаліпсиси та якісь техногенні катастрофи. Впевнений, що енергетичний комплекс вистоїть. Так, ми втратили велику частину генерації, але є чітке розуміння, як працювати й що робити, яким чином убезпечити щонайменше ключову інфраструктуру", – сказав Харченко.

Таким чином, Олександр Харченко вважає, що без відключень, можливо, обійдеться зима 2027-2028 років. Він наголосив, що багато міст активно готуються до війни навіть попри брак ресурсів та велику потребу в часі для відновлення зруйнованих енергетичних об’єктів. На думку Харченка, більшість країн не впоралась би так, як Україна.

"Я впевнений, що будь-яка європейська країна давно б взагалі не мала електрики. Що Польща, що країни Балтії давно підключали б електрику на годину на добу. І це було б щастям. Українська енергосистема – одна із найстійкіших", – зауважив експерт.

Нагадаємо, за прогнозами, повне відновлення енергетичної інфраструктури може зайняти від 5 до 7 років. У зв'язку з цим українцям рекомендується запастися павербанками та зарядними станціями і завжди тримати їх зарядженими.

Вже у липні можливі відключення світла на 10 годин, заявив голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко. Українцям не треба сподіватися на те, що тривалість відключень зменшать.

Читайте також