Українцям рекомендують відкласти вихід на пенсію і ось чому

Відтермінування виходу на пенсію до 65 років може збільшити розмір пенсії на 30%
Важливо
Українцям рекомендують відкласти вихід на пенсію і ось чому
Пенсіонери, пенсійне посвідчення Фото: https://t.me/verkhovnaradaukrainy/5617
11 Червня 2024, 16:23
читать на русском

Міністерство соціальної політики України закликає громадян продовжувати працювати якомога довше. У відомстві пояснюють, що є кілька важливих причин, чому варто відтермінувати вихід на пенсію.

Заступниця міністра соціальної політики Дарина Марчак в коментарі OBOZ.ua розповіла, що відкладення виходу на пенсію суттєво збільшить розмір пенсійних виплат. Крім того, в Україні найнижчий пенсійний вік у порівнянні з іншими країнами Європи, що разом із важкою демографічною ситуацією та дефіцитом кадрів, робить пізніший вихід на пенсію доцільним.

Марчак додала, що в Україні багато людей виходять на пенсію до досягнення 60 або навіть 55 років. Це створює нерівні умови, адже підвищення пенсійного віку для одних громадян не вирішує проблем системи, якщо інші виходять на пенсію набагато раніше.

Зокрема, для тих, хто зараз отримує середню заробітну плату і має 35 років стажу, вихід на пенсію в 60 років означатиме пенсію в розмірі 5 424 гривень. Проте, якщо людина добровільно відтермінує вихід на пенсію до 65 років, розмір пенсії збільшиться до 7 050 гривень, тобто на 30%.

Ще одним важливим фактором є збільшення обсягу єдиного соціального внеску (ЄСВ), який сплачують працюючі особи до Пенсійного фонду. Це дозволить ПФУ виплачувати вищі пенсії тим, хто вже не працює.

На сьогодні пенсії отримують 10,5 мільйонів пенсіонерів. Працююче покоління своїми внесками утримує покоління своїх батьків. Недостатня сплата ЄСВ або часткова сплата з заробітної плати призводить до браку коштів у Пенсійному фонді, що ускладнює виплату гідних пенсій. Крім того, не сплачуючи ЄСВ, українці зменшують свої власні пенсійні права на майбутнє.

Нагадаємо, заступниця міністра соціальної політики України Дар’я Марчак заявила, що через демографічні проблеми держава українцям не варто розраховувати на високі соціальні пенсії. Вона порекомендувала українцям готуватися до тривалої роботи і накопичувати кошти для життя в похилому віці. Згодом чиновниця прокоментувала свою скандальну заяву, яка викликала чималий суспільний резонанс.

Читайте також

1