Українські донори можуть отримати доплату до пенсії: як її отримати

На 2023 рік такий мінімум становить 2589 гривень
Українські донори можуть отримати доплату до пенсії: як її отримати
Донорство Фото: https://t.me/mykolaivskaoblrada
19 Червня 2023, 13:45
читать на русском

Частина українських пенсіонерів має право одержувати надбавку до пенсії у розмірі понад 250 гривень. Йдеться про законну доплату за донорство тим пенсіонерам, які протягом життя систематично здавали кров і отримали звання "Почесного донора".

Про це інформує Пенсійний фонд України.

Розмір надбавки становить 10% від середнього прожиткового мінімуму по країні. На 2023 рік такий мінімум становить 2589 гривень. Відтак щомісячна надбавка до пенсії за донорство має становити 258,90 гривень.

Отримати цю надбавку можуть лише ті громадяни, яким надано звання Почесного донора України. Для того, щоб претендувати на нього, потрібно регулярно здавати кров і документально підтверджувати кожен випадок.

Зокрема треба здати:

  • 40 разових максимально допустимих доз крові
  • або 60 разових максимальних допустимих доз плазми крові

Важливо: донорство має бути безкоштовним.

Щоб додаткові виплати призначили, необхідно подати до територіального управління Пенсійного фонду України:

  • заяву
  • документи про нагородження нагрудним знаком "Почесний донор України"

Якщо основний розмір пенсії навіть з надбавкою за донорство, становить менш як дві тисячі гривень, то до пенсії встановлюється доплата, щоб її загальний розмір був не нижчим за 2760 гривень (від 1 березня 2023 року). Така доплата встановлюється особам, молодшим за 70 років, зі стажем від 30 років у жінок і від 35 років у чоловіків.

Якщо ви в цій категорії, то фактично доплата за донорство "губиться" в цій сумі. Тобто ця доплата не встановлюється понад зазначені 2760 гривень, а вже входить до цієї суми.

Нагадаємо, в залежності від професії, робота в особливо шкідливих умовах дає право на достроковий вихід на пенсію. Декому з медиків це можна зробити на 5-10 років раніше. Списки таких пільгових професій ухвалює Кабінет Міністрів.

Читайте також

1