Верховна Рада у першому читанні за основу ухвалила урядовий законопроєкт щодо збільшення державного бюджету на 500 млрд гривень цього року. Гроші хочуть спрямувати на оборону держави.
Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк 3 вересня у своєму Telegram-каналі.
«Рада прийняла тільки у першому читанні законопроєкт №11417 про збільшення бюджету цього року на 500 млрд гривень. За основу – 301», – написав він.
За словами нардепа, закон зараз перебуває у тому вигляді, в якому був поданий урядом, але до другого читання його змінюватимуть згідно з тими рекомендаціями, які дав комітет.

У пояснювальній записці до проєкту закону №11417 зазначено, що пропонується скоригувати видаткову частину загального фонду державного бюджету на 434 млрд 603,5 млн гривень, зокрема збільшити витрати за окремими бюджетними програмами на 500 млрд 311,9 млн гривень (з них для сектору безпеки та оборони на 495 311,9 млн грн) та скоротити витрати та надання кредитів на 65 млн 708,4 тис. гривень.
Нагадаємо, що Кабмін подав до Верховної Ради проєкт змін до бюджету на 2024 рік на 500,3 млрд гривень. Проєктом № 11416 на потреби оборони пропонувалося додатково спрямувати 495,3 млрд гривень. Очікувалося, що кошти будуть отримані за рахунок підвищення податків та збільшення запозичень у вигляді ОВДП.
Читайте також


