В Києві перевірили якість бензину на семи АЗС

Проблеми з якістю палива зафіксовані на двох АЗС
В Києві перевірили якість бензину на семи АЗС
Бензин, заправка (фото: ОККО)

У Києві лабораторія" Інспекторат Україна" оприлюднила результати дослідження якості палива на семи АЗС столиці та області.

Проблеми з якістю палива зафіксовані у двох з семи АЗС: MOTTO і SUNOIL, - заявив виконавчий директор Міжнародної академії стандартизації Олег Цільвік.

Зазначається, що вміст сірки в бензині MOTTO у 2 рази перевищує норму (10 мг на літр), на SUNOIL - на 20%. Кількість сірки в ДП MOTTO в 30 разів перевищує норму, в SUNOIL - в 15%. Вміст кисню при нормі до 2,7% в МОТТО - 12,7%, в SUNOIL - 6,24%.

У паливі МОТТО виявлено 1,44% вмісту бензолу при нормі до 1%. Обидві мережі також допустили порушення по одиницях октанового числа: під виглядом бензину марки 95 МОТТО продають бензин 92, SUNOIL - 93,9.

Це суттєві порушення, які знижують якісні характеристики нафтопродуктів. Особливо в ситуації з МОТТО, коли кількість метанолу у них 16,5% при тому, що в паспортах сучасних автомобілів зазначено: вміст спирту не може перевищувати 10%. Інакше виробник має право зняти авто з гарантійних зобов'язань, - сказав Цільвік.

Згідно з дослідженням, зразки палива ОККО, БРСМ, SOCAR, Авантаж 7 і WOG відповідають стандартам якості. У жодному зразку не виявлено заборонених добавок.

Зазначається, що у дослідженні взяли участь 7 АЗС: ОККО, БРСМ, SOCAR, MOTTO, Авантаж 7, WOG, SUNOIL. Проби дизпалива і бензину "А-95" брали фахівці компанії SGS - світового лідера у сфері інспекційних послуг, експертизи, випробувань і сертифікації.

Нагадаємо, 14 травня Кабінет міністрів ухвалив постанову, якою запровадив держрегулювання цін на бензин і дизельне пальне.

Від 15 травня кілька мереж АЗС в Україні тимчасово припинили реалізовувати PULLS 95 та PULLS Diesel зв'язку із цим рішенням.

1