В Україні судитимуть екснардепа, якому інкримінують привласнення кошти "Родовід банку"

Олександр Шепелев проходить підозрюваним у трьох тяжких злочинах: державній зраді, замовному вбивстві і розкраданні коштів
В Україні судитимуть екснардепа, якому інкримінують привласнення кошти "Родовід банку"
Олександр Шепелев
31 Жовтня 2022, 15:20
читать на русском

Вищий антикорупційний суд призначив до розгляду по суті обвинувальний акт стосовно колишнього народного депутата Олександра Шепелева, якому інкримінують організацію привласнення коштів державного Родовід банку та їх легалізацію.

Таке рішення 25 жовтня ухвалив ВАКС, повідомляє "Слово і діло".

Призначити судовий розгляд кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12013000000000507 від 28 серпня 2013 року, за обвинуваченням (Олександра Шепелева – ред.) у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27 ч. 3 ст. 209 КК України. Судовий розгляд проводити за участю прокурора, обвинуваченого (Олександра Шепелева – ред.), його захисників, представника потерпілого та цивільного позивача публічного акціонерного товариства «Родовід Банк», представника потерпілого товариства з обмеженою відповідальністю РБ Капітал-груп, – ідеться в рішенні.

За версією обвинувачення, екснардеп Шепелев вплинув на тимчасового адміністратора Родовід банку, щоб той посприяв у залученні банком для стягнення боргів адвокатське об'єднання "Бріарей". Об'єднанню сплатили понад 301 млн грн за послуги, які нібито взагалі не надавались. Як вважають органи правопорядку, гроші були переведені в готівку, яку екснардеп присвоїв, розмістивши на банківських рахунках своєї матері та дружини.

За даними органів правопорядку, Шепелеву вдалося зняти і передати довірений особі майже 25 млн доларів з цих грошей. Ці кошти потім використали для внесення до статутного капіталу компаній, а частки в них оформили на сина екснардепа.

Нагадаємо, колишній народний депутат України (V і VI скликань) Олександр Шепелев проходить підозрюваним у трьох тяжких злочинах: державній зраді, замовному вбивстві і розкраданні коштів. Раніше суд заарештував майно Шепелева та його родичів. Також в ГПУ повідомляли, що екснардеп із 2014 року працює на ФСБ.