В Україні виготовили майже дві тисячі бухт колючого дроту, яким огороджуватимуть кордон з Білоруссю (фото, відео)

У прикордонному відомстві облаштували власні виробничі потужності
В Україні виготовили майже дві тисячі бухт колючого дроту, яким огороджуватимуть кордон з Білоруссю (фото, відео)
Фото: ДПСУ
5 Січня 2022, 18:18
читать на русском

Українські прикордонники налагодили виробництво сітки і колючого дроту для облаштування кордону з Білоруссю.

Про це Голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко зазначив на Черкащині, де відвідав цех з виробництва дротяних загороджень, що розгорнутий в Головному центрі підготовки особового складу відомства, повідомляють на сайті ДПСУ.

На сьогодні в розгорнутому виробництві встановлено три лінії, які дають змогу виробляти дротяні загородження типу "Єгоза" та сітку рабицю. Також створено необхідний штат групи забезпечення, який працює позмінно, - сказав Дейнеко.

Він наголосив, що прикордонники потребують належного облаштування кордону, враховуючи сучасні виклики та загрози, а також особливості ділянок.

Серед усіх елементів інженерного облаштування завжди присутнє загородження з колючого дроту. Загальна потреба Держприкордонслужби в таких загородженнях досить велика, тому ми почали виробляти їх самостійно, - додав він.

Голова ДПСУ відмітив, що від початку запуску ліній прикордонники вже самостійно виготовили майже 2000 бухт колючого дроту, які направлені для встановлення на кордоні з Республікою Білорусь.

Така робота є вкрай актуальною. Враховуючи необхідність швидкого і ефективного облаштування кордону ці загородження – один з елементів організації завдань згідно з відомчим планом інженерного облаштування. На сьогодні вони вже використовуються на напрямках, що потребують першочергового облаштування, - сказав керівник прикордонного відомства.

Для забезпечення безперебійного виробництва Єгози коштом резервного фонду Державного бюджету закуплено майже 300 тонн сировини, ще понад 200 тонн сировини прикордонники отримали від низки організацій.

Нагадаємо, що через можливі міграційні потоки з Білорусі, Україна суттєво активізувала облаштування північної ділянки кордону. З листопада облаштовано десятки кілометрів загороджень. Постійно працюють 30 створених  інженерних груп прикордонників. Окрім цього, від місцевих органів самоврядування, представників громадськості, благодійних організацій для облаштування кордону також отримано майже 1500 бухт колюче-ріжучої стрічки спірального типу "Єгоза".

Читайте також

1