В Україні з 24 липня діють нові правила для отримання посвідчення водія

Зміниться підхід до навчання та алгоритм складання іспитів
Головне
В Україні з 24 липня діють нові правила для отримання посвідчення водія
Посвідчення водія у застосунку Дія Фото: УНІАН
24 Липня 2022, 08:08
читать на русском

Від неділі, 24 липня, в Україні почнуть діяти нові правила для отримання посвідчення водія.

Як повідомляє Сервісний центр МВС, щоб отримати посвідчення водія необхідно буде зробити п'ять кроків:

  1. Пройти теоретичну підготовку в автошколі та отримати про це свідоцтво, яке чинне 1 рік (без складання внутрішнього іспиту);
  2. скласти теоретичний іспит у сервісному центрі МВС для отримання можливості надалі проходити практичне навчання;
  3. вибрати автошколу для практичної підготовки і пройти там навчання;
  4. скласти внутрішній практичний іспит і отримати свідоцтво в автошколі, яке чинне 2 роки;
  5. у сервісному центрі МВС успішно скласти практичний іспит і отримати посвідчення водія.

Нові правила отримання водійського посвідчення

В МВС зазначають, що зокрема, зміниться підхід до навчання та алгоритм складання іспитів — теоретичну та практичну частини підготовки водіїв віднині розмежовують.

Відтепер охочим отримати водійське, спочатку варто пройти теоретичний курс навчання в автошколі та успішно скласти тестування в територіальному сервісному центрі МВС. А уже зі знаннями правил дорожнього руху та зі Свідоцтвом про закінчення теоретичної підготовки починати практичний курс і виїжджати на вулиці за кермом.

Таке розмежування навчального процесу не просто виглядає логічним, але вводиться ще й з огляду на світовий досвід. Фактично, це стане гарантією безпеки на дорогах, оскільки до практичного навчання допускатимуть тільки тих, хто вже знає правила дорожнього руху, - зазначають у Сервісцентрі.

На теоретичному курсі навчання людині треба опанувати правила дорожнього руху, правила експлуатації транспортних засобів, основи безпеки руху та надання домедичної допомоги. Внутрішній теоретичний іспит в автошколі скасовується. Після навчання заклад освіти формує Свідоцтво про закінчення теоретичної підготовки та вносить дані до Єдиного державного реєстру МВС. Потім — іспит у територіальному сервісному центрі МВС, крім майбутніх водіїв категорій ВЕ, С1Е, СЕ, D1E і DE. Усі, хто успішно його складає, отримують Свідоцтво, яке є пропуском на практичний курс навчання.

Свідоцтво діятиме протягом 1 року. Тобто, той, хто успішно склав теоретичний іспит має цілий рік на те, аби пройти практичний курс навчання. За умови, якщо цей термін пройшов, а людина, яка хотіла отримати посвідчення водія, так і не склала наступний екзамен з практичного водіння, має починати навчання спочатку, - додали в МВС.

На практичному курсі треба навчитись керувати автівкою. Після його завершення — іспит. Складання практичного іспиту в автошколі обов’язкове. Заклад освіти видаватиме Свідоцтво про закінчення практичної підготовки. Воно буде чинне протягом двох років.

Варто зазначити, що раніше зміна автошколи не передбачалась. Тепер же можна обрати з акредитованих навчальних закладів один для теоретичного навчання, а для практичного — інший.

Усі, хто до 24 липня, до набрання чинності Постанови розпочали підготовку, перепідготовку в автошколі і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів, продовжують навчання відповідно до старих норм і складають внутрішні іспити в автошколі та іспити в територіальному сервісному центрі МВС за старим алгоритмом, - додали у Сервісному центрі.

Нагадаємо, в Україні під час війни державні послуги для водіїв доступні у ЦНАПах та сервісних центрах МВС.

1