Відкривали наркокабінети, через які постачали метадон: викрили банду, яка заробляла по 10 мільйонів на місяць (відео)

До "схеми" також були залучені аптеки і посадовці у правоохоронних органах
Відкривали наркокабінети, через які постачали метадон: викрили банду, яка заробляла по 10 мільйонів на місяць (відео)
Фото: ДБР
17 Лютого 2022, 21:50
читать на русском

Працівники ДБР викрили масштабну схему розповсюдження наркотичних речовин на всій території України.

Про це повідомило ДБР.

Організоване угруповання діяло практично в усіх регіонах країни та видало тисячі рецептів на купівлю ліків, неконтрольоване використання яких часто призводить до фатальних наслідків.

Встановлено, що зловмисники активно працювали з 2014 року під виглядом державної програми з лікування наркозалежних.

Система, яка була покликана допомагати наркозалежним, насправді ще більше втягувала молодь у наркоманію та сприяла поширенню у суспільстві цього ганебного явища. За попередньою версією слідства, зловмисники мали зв’язки з високопосадовцями в правоохоронних органах. Ділки у погонах наживалися на людських залежностях і під прикриттям шляхетних намірів без докорів сумління заробляли шалені кошти. – відзначили у ДБР.

Організатори створили незаконні підприємства, які своєю чергою відкрили наркологічні кабінети у великих містах України. До схеми також були залучені аптеки. За оперативною інформацією, за декілька сотень гривень зловмисники продавали рецепти на 40 таблеток метадону. Потім "покупці" законно отримували метадон і перепродавали його на чорному ринку. Одна точка реалізовувала в середньому до 2-3 тисяч рецептів на місяць.

За попередньою оцінкою, щомісячний обіг нелегального бізнесу міг становити близько 10 млн грн щомісяця.

У межах кримінального провадження сьогодні відбулися понад 40 обшуків у містах: Києві, Харкові, Запоріжжі, Одесі та Дніпрі.

Обшуки проводяться й у залучених до схеми посадових осіб з-поміж місцевого керівництва правоохоронних органів. Про результати слідчих дій буде повідомлено додатково.

Попередня кваліфікація:

  • перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 3 ст. 365 КК України);
  • незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів вчинене організованою групою (ч. 3 ст. 307 КК України);
  • незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації вчинені організованою групою (ч. 3 ст. 359 КК України).

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років з конфіскацією майна.

Усіх, хто володіє інформацією про незаконну діяльність таких кабінетів, просимо повідомляти на гарячу лінію за тел.: +38 (044) 300 27 07.

Нагадаємо, у грудні СБУ знешкодила організоване злочинне угруповання, яке займалось збутом важких наркотиків у різних регіонах України. Щомісячний "прибуток" ділків становив понад 1 мільйон гривень.

Читайте також

1