Війна з Іраном уже коштувала США близько 40 млрд доларів: на що Пентагон витратив найбільше коштів

Найбільші витрати припали на високоточні боєприпаси та крилаті ракети Tomahawk, які активно застосовувалися під час ударів по іранських цілях.
Війна з Іраном уже коштувала США близько 40 млрд доларів: на що Пентагон витратив найбільше коштів
Будівля Конгресу США. Фото з мережі
22 Червня 2026, 11:12
читать на русском

Витрати Сполучених Штатів на військову кампанію проти Ірану вже сягнули приблизно 40 млрд доларів. Таку оцінку оприлюднили аналітики Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS), які врахували використані боєприпаси, втрати техніки та пошкодження американських військових баз.

Про це пише CNN із посиланням на доповідь Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS).

За даними ЗМІ, найбільшу частину витрат становлять високоточні боєприпаси. За оцінками експертів, на їхнє застосування Пентагон уже витратив близько 26 млрд доларів.

Аналітик CSIS Марк Кансіан зазначив, що до загальної суми також включено втрати військової техніки та збитки, завдані американським базам під час бойових дій. Водночас оцінка не враховує операційні витрати, які були закладені до оборонного бюджету США на 2026 рік.

Серед найдорожчих видів озброєння, які використовували американські військові, — крилаті ракети Tomahawk. За підрахунками експертів, під час кампанії було застосовано близько тисячі таких ракет. Вартість однієї становить приблизно 2,5 млн доларів.

У CSIS також підрахували, що лише за перші 100 годин бойових дій витрати США сягнули 3,7 млрд доларів. Надалі темпи витрат почали знижуватися через зменшення інтенсивності ударів.

Експерти наголошують, що подальша вартість військової кампанії залежатиме від тривалості конфлікту, масштабів застосування високоточної зброї та обсягів відновлення пошкодженої військової інфраструктури.

Нагадаємо, США та Іран офіційно підписали остаточну версію меморандуму про взаєморозуміння, який має стати основою для майбутньої мирної угоди між країнами.

Читайте також

1