Вкрав 98 мільйонів, але не сяде: депутат рівненської облради Віталій Сухович пішов на угоду зі слідством

Віталію Суховичу призначили 5 років умовного позбавлення волі з випробуванням у 3 роки.
Вкрав 98 мільйонів, але не сяде: депутат рівненської облради Віталій Сухович пішов на угоду зі слідством
Віталій Сухович
4 Червня 2024, 19:51
читать на русском

Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену з колишнім заступником директора Поліського лісового офісу державного підприємства «Ліси України», депутатом Рівненської обласної ради Віталієм Суховичем. У нього конфіскували понад 98 млн грн грошових коштів.

Таке рішення 29 травня ухвалив ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як вказується, Сухович визнав провину та надав викривальні показання щодо себе. Також він добровільно перерахував 5 млн грн на Збройні сили України і мав належну процесуальну поведінку. До того ж обвинувачений підтримав спеціальну конфіскацію вилучених коштів.

«Затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 2 травня 2024 року між прокурором САП та обвинуваченим (Суховичем, – ред.) у кримінальному провадженні. (Суховича, – ред.) визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 368-5 КК України», – йдеться в рішенні.

Обвинуваченому депутату призначили 5 років умовного позбавлення волі з випробуванням у 3 роки. Також суд застосував спецконфіскацію до 1,34 млн доларів, 1,034 млн євро та 1,56 млн грн, вилучених в Суховича.

Крім того, на депутата поклали наступні обов’язки: періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації та повідомляти цей орган про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Нагадаємо, Сухович до лютого 2023 року обіймав посаду начальника Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства. Потім зайняв одну з керівних посад в створеному на його базі Поліському лісовому офісі ДСГП "Ліси України".

У межах відкритого кримінального провадження було проведено обшуки у тому числі в його помешканні та робочому місці депутата та членів його сім’ї. Під час слідчих дій виявлено та вилучено тільки готівкою понад 4 млн доларів США у різній валюті.

Також правоохоронці  знайшли три елітні автомобілі "AUDI Q8", "MERCEDES-BENZ GLE 350E", "BMW X5", коштовності та дорогі годинники, зокрема елітної марки Рatek philippe. Виявлено золоті монети, злитки золота, 2 пістолети, автомат Калашникова з 16 магазинами до нього із патронами.

Крім того, депутат володів чотирма земельними ділянками у Рівному, на яких здійснював будівництво котеджів. Ділянки зареєстровані на номінальних осіб, підконтрольних "обранцю".

Читайте також

1