ВООЗ продовжила статус пандемії COVID-19 як глобальної надзвичайної ситуації

За останні 8 тижнів щонайменше 170 тисяч людей померли у всьому світі через коронавірус
Головне
ВООЗ продовжила статус пандемії COVID-19 як глобальної надзвичайної ситуації
Медик у захисному костюмі, коронавірус Фото: УНІАН
31 Січня 2023, 15:15
читать на русском

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) вирішила продовжити офіційно статус пандемії коронавірусу (COVID-19) як глобальної надзвичайної ситуації.

Про це повідомляє AP.

При цьому, виступаючи на відкритті щорічного засідання Виконавчої ради ВООЗ, генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреїсус заявив, що "поза сумнівом, зараз ми перебуваємо в набагато кращій ситуації", ніж рік тому — коли високотрансмісивний варіант Омікрон був на своєму піку.

Проте він попередив, що за останні вісім тижнів щонайменше 170 000 людей померли у всьому світі через коронавірус.

Глава ВООЗ закликав до повної вакцинації груп ризику, збільшення тестування та раннього використання противірусних препаратів, розширення лабораторних мереж і боротьби з "дезінформацією" про пандемію.

"Ми продовжуємо сподіватися, що наступного року світ перейде до нової фази, коли ми скоротимо госпіталізацію та смертність до найнижчого можливого рівня", - сказав він.

Зазначається, що коментарі Тедроса прозвучали відразу після того, як ВООЗ оприлюднила висновки свого Комітету з надзвичайних ситуацій щодо пандемії, згідно з якими було введено близько 13,1 мільярда доз вакцин проти COVID-19, з яких майже 90% медичних працівників і понад чотири з п’яти людей старше 60 років, які вже отримали перше щеплення.

Нагадаємо, новий підвид COVID-19 "Кракен" передається швидше, але свідчень про те, що його перебіг більш важкий чи призводить до збільшення смертності, немає.

Читайте також

1