з 1 липня в Україні зростуть тарифи на воду: скільки платитимуть у кожній області

У Херсонській, Миколаївській та Харківській областях тарифи не зростуть
Головне
з 1 липня в Україні зростуть тарифи на воду: скільки платитимуть у кожній області
Вода (фото: Pexels)
30 Червня 2023, 10:48
читать на русском

НКРЕКП прийняла рішення про підвищення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення.

Про це стало відомо з трансляції засідання НКРЕКП.

НКРЕКП прийняла рішення про підвищення тарифів на воду з 1 липня 2023 року в середньому на 32% залежно від водоканалу. Також відомо, що підвищення вартості водопостачання відбудеться у два етапи - 1 липня та 1 вересня.

"Рішення передбачає збільшення платіжки на воду і водовідведення для середньостатистичної сім'ї на близько 60 гривень. Тобто це не занадто висока цифра, але цим ми забезпечимо належну роботу водоканалів і наявність води у крані належної якості", - розповів член комісії Руслан Кайдаш.

У НКРЕКП розповіли, що тарифи буде піднято для 34 підприємств, серед яких є "Київводоканал". У столиці тариф на воду збільшиться на 10,75 грн (з ПДВ).

Для киян з 1 липня вартість одного кубометра води в цілому обійдеться в 41,136 грн/м³:

  • централізоване водопостачання 22,884 грн/м³ з ПДВ;
  • централізоване водовідведення 18,252 грн/м³ з ПДВ.

А ось витрати середньостатистичної сім’ї із 3 осіб, які протягом місяця споживають в середньому 6,5 м³ холодної води зростуть на 69,88 грн на місяць.

Для жителів Одеси вартість води зросте з 35,15 до 44,86 грн/м³, у Вінниці - з 25,62 до 47,75 грн/м³, у Дніпрі - з 31,36 до 38,79 грн/м³, в Ужгороді - 54,57 грн/м³.

А ось у Херсонській, Миколаївській та Харківській областях тарифи не чіпатимуть.

Комісія пояснила підвищення тарифів тим, що останнім часом збільшились витрати на електроенергію, було підвищено заробітну плату, подорожчали реагенти для очищення води.

Варто зауважити, що востаннє тарифи на воду підвищували ще до повномасштабної війни - у грудні 2021 року. Також не зміниться сума у платіжках для тих, хто отримує субсидії, бо вони будуть перераховані.

Нагадаємо, комунальні підприємства, які надають послуги централізованого водопостачання та водовідведення, закликали регулятора – Національну комісію, яка здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ) – підвищити тарифи хоча б у середньому на 33% вже з 1 липня.

Читайте також

1