За кілька днів росіяни можуть почати наступ на Сумщині - Буданов

Раніше президент України заявив про «ворожу активність» проти Сумщини й Чернігівщини
Головне
За кілька днів росіяни можуть почати наступ на Сумщині - Буданов
Кирило Буданов
14 Травня 2024, 10:40
читать на русском

Українські війська зможуть зміцнити свої позиції та стабілізувати фронт у Харківській області протягом наступних кількох днів. Але Росія розпочне новий наступ далі на північ від Харкова, у Сумській області.

Про це заявив голова ГУР Кирило Буданов в інтерв'ю виданню The New York Times.

Буданов заявив, що він очікує, що атаки в Харківській області триватимуть ще три-чотири дні, після чого російські війська, як очікується, зроблять потужний удар у напрямку Сум.

Як сказав він The New York Times, на Харківщині «з кожною годиною ситуація наближається до критичної». Метою Росії також називає відтягування українських сил з інших напрямків. І, за словами Буданова, їй це вдається.

За його оцінками, Україна зможе стабілізувати фронт протягом наступних кількох днів. Але далі він очікує, що Росія розпочне наступати на Сумщині.

Раніше президент України заявив про «ворожу активність» проти Сумщини й Чернігівщини. На Сумщині сьогодні стартує евакуація з двох населених пунктів біля кордону з Росією.

Як зазначає видання, українські офіційні особи раніше заявляли, що Росія зосередила війська через кордон із боку Сум.

Водночас Павло Величко, український офіцер, який діє поблизу російського кордону на Сумщині, повідомив, що останнім часом посилилися російські обстріли околиць Сум.

"Я уявлення не маю, чи має це якесь значення, тому що ці місця і так часто зазнавали обстрілів. У будь-якому випадку ми в повній бойовій готовності", - сказав він.

Нагадаємо, минулого тижня російські війська перетнули кордон на півночі Харківської області і зайшли до кількох населених пунктів. Наразі бої тривають у районі північних околиць міста Вовчанськ.

За даними проекту DeepState, російські війська за останню добу просунулися та захопили село Лук'янці.

Секретар РНБО Олександр Литвиненко заявив, що у наступі беруть участь понад 30 тисяч російських військових.

Читайте також