Злочинна група, яку очолював колишній радник ОП Артем Шило вкрала майже 95 мільйонів на закупівлі трансформаторів

САП та НАБУ викрили організовану групу на чолі з колишнім радником Офісу Президента України Артемом Шилом
Головне
Злочинна група, яку очолював колишній радник ОП Артем Шило вкрала майже 95 мільйонів на закупівлі трансформаторів
Артем Шило
2 Квітня 2024, 13:29
читать на русском

Детективи НАБУ викрили організовану групу, діяльність якої призвела до заволодіння 94,8 млн грн при закупівлі трансформаторів під час воєнного стану.

Про це повідомили пресслужби САП та НАБУ.

Слідством встановлено, що організована група була створена у 2021 році з метою контролю за грошовими коштами АТ «Укрзалізниця».

Серед підозрюваних колишній радник Офісу президента, посадовець СБУ Артем Шило. Саме він, за версією слідства, очолює цю організовану групу. Його затримали.

Впродовж червня – грудня 2022 року Шило через підконтрольних службових осіб УЗ забезпечив обрання наперед визначеної компанії постачальником силових трансформаторів. Постачання трансформаторів відбувалося за завищеною вартістю. Як підставу для відхилення пропозицій інших учасників закупівлі зі значно вигіднішими ціновими умовами використано лист «Щодо загроз державній безпеці».

Компанію-переможця контролює громадянин Республіки Білорусь, який має зв'язки з рф. Цей «переможець» через зареєстровану в Болгарії контрольовану фірму-прокладку закупив трансформатори у виробника в Узбекистані та перепродав УЗ за ціною, штучно збільшеною майже вдвічі. Унаслідок реалізації схеми впродовж 2022-2024 років «Укрзалізниця» зазнала збитків на суму 94,7 млн грн, якими учасники злочину заволоділи та розпорядилися на власний розсуд.

НАБУ і САП через суд наклали арешт на 53 млн грн на банківських рахунках компанії-постачальника. Наразі затримано лідера, співорганізатора та двох учасників організованої групи.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру ексголові "Укрзалізниці" Євгену Кравцову у справі про незаконне заволодіння понад 11 млн грн коштів компанії.

Читайте також

1