Президент Володимир Зеленський дав інтерв'ю представникам провідних ЗМІ країн Північної Європи у якому розповів про затримку в отриманні західної допомоги, "злив" інформації про план України отримати ракети Tomahawk та наступ ЗСУ на Курщину РФ.
Україна отримала 10% від пакету допомоги, за який проголосував Конгрес
Зеленський заявив, що США передали Україні 10-ту частину від усього пакету допомоги Києву, за який проголосував американський Конгрес 2024 року.
"Що робити, наприклад, коли Росія захоплює або робить якісь кроки вперед на сході? Ви робите свою роботу. Ви розраховуєте на резерви. Ви розраховуєте на спеціальні бригади. Ви розраховуєте на певну техніку. І якщо ви отримали 10% від усього пакета, який уже навіть проголосований, ви знаєте... Це не смішно. Але ж Конгрес проголосував", – сказав глава держави.
За словами Зеленського, "це не питання грошей".
"Це завжди питання з бюрократією, з логістикою, з ідеями або скептицизмом, із тим, що ця зброя добра, а ця зброя погана. Це ми вам дамо, цього не дамо. Це перетин червоних ліній. Якою буде реакція [нелегітимного російського президента Володимира] Путіна... Ось про що", – додав президент.
Україна могла б захопити атомну станцію біля Курська, але не стала
Сили оборони могли б захопити атомну станцію біля Курська, але не стали цього робити, щоб не уподібнюватися Росії, заявив Зеленський.
"Росія думає, що дуже сильна. Але якби ми захотіли захопити їхню атомну станцію, ми б зробили це. Однак ми ніколи не хотіли цього тому, що розуміємо, що це означало б стати такими ж, як Росія", – сказав президент.
Він зазначив, що вторгнення до Курської області та захоплення певної території змусило Росію перекинути частину сил із Харківського напрямку та сходу України. Але цього ще недостатньо, щоб зупинити просування Росії.
План України отримати ракети Tomahawk "злили"
Також Зеленський заявив, що ЗМІ "злили" інформацію про план України отримати ракети Tomahawk.
"У ЗМІ сказали, що Україна хоче отримати багато ракет, як-от Tomahawk. Це була конфіденційна інформація між Україною та Білим домом. Як розуміти ці повідомлення? Отже, між партнерами немає нічого конфіденційного", – сказав він.
Реакція на залучення РФ війська КНДР
У Зеленського запитали, яку реакцію світу він хотів би отримати у відповідь на новини про розгортання північнокорейських військових у Росії.
"Знаєте, коли ми порушуємо тему, наприклад, постачання далекобійної зброї для України, можливості використовувати її, особливо по військових цілях у Росії, деякі країни кажуть, що це перетин червоних ліній. І якщо ми дамо вам дозвіл, Росія піде на ескалацію. Відповість на цю ескалацію. Вибачте, але я думаю, що північнокорейські солдати – це і є ескалація. З боку Росії", – висловився він.
Президент наголосив, що Україна не має змоги зупинити, зокрема і солдатів КНДР, поки ті перебувають на території країни-агресора.
Про швидкі кроки Трампа у вирішенні війни
Зеленський також зазначив, що Україна не проти швидких кроків, які пропонує кандидат в президенти США Дональд Трамп для закінчення війни в Україні. Але Росія має заплатити за агресію.
"Я не впевнений, що політика докорінно змінюватиметься. Я маю на увазі, що навіть якщо є люди, які виграють і які бачать якісь угоди, швидкі угоди, швидкі кроки тощо, то ми також на боці швидкого мирного рішення. Але не тільки ми маємо за це платити. Україна не є агресорам і ніколи не була. Росія - агресор, і вони мають заплатити", - сказав він.
Росія бажає відновити Радянський Союз
РФ у Молдові намагається реалізувати свій план без зброї, втім, саме зі зброї це колись почалось у Грузії. Зрештою, ворог "переміг" після окупації частини країни та зміни її політики, а також уряду, який тепер дотримується проросійської позиції.
Читайте також"Росія сьогодні перемогла. Вони забрали свободу Грузії. Це щодо Грузії. Щодо Молдови. Вони йдуть у тому самому напрямі. Побачите, Росія йде тим самим шляхом. Вони хочуть зробити те саме і зроблять, якщо Захід не зупинить свої розмови про червоні лінії", - зауважив Зеленський.


