Аброськін В’ячеслав

Аброськін В’ячеслав

Ексзаступник голови Нацполіції України, ректор Одеського університету внутрішніх справ

Аброськін В’ячеслав – правоохоронець, кандидат юридичних наук, очолював Головне управління Національної поліції в Донецькій області (2014 – 2017), колишній перший заступник голови Національної поліції України та керівник кримінальної поліції, генерал поліції 2-го рангу.

Місце народження

Народився 20 квітня 1973 року в Сімферополі.

Освіта

  • 2002 рік – закінчив Національну академію внутрішніх справ України.
  • Грудень 2018 року — захистив дисертацію на тему: “Діяльність Національної поліції України щодо забезпечення публічної безпеки в умовах антитерористичної операції” і здобув науковий ступінь – кандидат юридичних наук.
  • Лютий  2021 рік – отримав вчене звання доцента кафедри оперативно-розшукової діяльності.

Родина

Інформація про родину вкрай обмежена. Мати залишилась в Криму і принципово відмовляється покидати Севастополь.

Дружина – Аброськіна Оксана Володимирівна. Виховують двох дочок – Єлизавету й Олену.

Початок кар’єри, служба на Донеччині

  • 1994 рік – початок трудової діяльності та роботи в структурах МВС.
  • До 2014 року В’ячеслав Аброськін служив в органах внутрішніх справ міста Севастополя, в основному на оперативній роботі. Непогано просувався по службі. Станом на 2013 рік мав звання полковника й обіймав посаду заступника начальника УМВС м. Севастополя.
  • Після анексії Криму російськими окупантами покинув півострів. Він отримав посаду заступника начальника Департаменту карного розшуку МВС України. Згодом очолив спецгрупу МВС, що діяла на Донеччині. Його бійці ловили терористів, зрадників із силових структур та місцевих органів влади, бандитів і мародерів. Група Аброськіна затримала в Маріуполі керівника міста від ДНР Наталю Грузденко з особистим охоронцем Шахаєвим, у Костянтинівці впіймали охоронця Гіркіна, бойовика на прізвисько "Кіпіш". Також заарештували колишнього заступника начальника міліції міста Дзержинська, котрий грабував разом з терористами жителів міста, затримали працівника макіївської прокуратури, котрий перейшов на бік так званої "ДНР". Керівник групи не сидів у штабі. З автоматом у руках він брав участь у сутичках з бойовиками, особисто затримував зрадників та терористів.

Спецгрупа Аброськіна на Донеччині ловила терористів, зрадників із силових структур та місцевих органів влади, бандитів і мародерів (фото: facebook.com/Vyacheslav.Abroskin)

  • Серпень 2014 року — за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету, високопрофесійне виконання службового обов'язку полковника Аброськіна нагородили орденом "За мужність" III ступеня.
  • Листопад 2014 року – В’ячеслава Аброськіна призначили начальником Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області.
  • Грудень 2014 року – йому надали звання генерал-майор міліції.
  • Після реформування органів внутрішніх справ Аброськін зберіг посаду начальника Головного управління Національної поліції в Донецькій області та звання генерала поліції  3-го рангу. На цій посаді він зарекомендував себе досить успішним керівником, який в умовах бойових дій зумів суттєво знизити показники злочинності, а Маріуполь став одним із самих безпечних міст у регіоні. Міністр Арсен Аваков теж хвалив Аброськіна: "Я дуже радий, що нарешті вдалося знайти потрібну людину. Аброськін — начальник обласної міліції — дуже жорсткий і чіткий керівник, який нічого не боїться і постійно на передовій".

На керівних посадах Нацполіції, переїзд в Одесу

  • Зрозуміло, що висока оцінка міністром роботи свого підлеглого згодом конвертувалась у нові призначення. Аброськін показав себе чітким виконавцем наказів керівництва. Так, у 2015 році він наказав заарештувати та посадити у СІЗО добровольців з партизанського загону "Равлики". Коли йому цим дорікали, він зізнався у приватній розмові, що не міг не виконати наказ керівництва.
  • В травні 2016 року у ЗМІ з’явилась інформація, що планується призначення Аброськіна  на посаду керівника Київської обласної поліції. Але це призначення не відбулось
  • Березень 2017 року – Аброськін отримує посаду заступника голови Національної поліції України. Призначення цілком логічне, якщо згадати початок року, коли на конкурсній основі обирали керівника Нацполіції після відставки Хатії Деканоїдзе. Тоді переміг Сергій Князєв, хоча ЗМІ писали про надзвичайно високі шанси Аброськіна. І ось саме його новий керівник Нацполіції рекомендував у свої заступники. Аваков підтримав це призначення.
  • Липень 2017 року – Аброськін стає першим заступником голови Національної поліції України й керівником кримінальної поліції.

В’ячеслав Аброськін (фото: facebook.com/Vyacheslav.Abroskin)

  • Серпень 2017 року – йому надано спеціальне звання генерала поліції другого рангу.
  • На високій посаді Аброськін теж не відсиджується у кабінетах. Він старанно виконував накази керівництва, не ховаючись від об’єктивів. Так, генерал безпосередньо очолював протидію учасникам блокади ОРДЛО весною 2017 року, ініціював карне переслідування Парасюка, відстоював позицію поліції в ЗМІ та соцмережах.
  • В грудні 2017 року Аброськін особисто брав участь у затримані Саакашвілі, а також безпосередньо керував розгоном наметового містечка біля будівлі Верховної ради 3 березня 2018 року. Саакашвілі назвав його Донецьким "ватником".
  • Після зміни влади у 2019 році Аброськін заявляє про намір балотуватись на посаду мера Маріуполя. 
  • Жовтень 2019 року – Аброськіна призначили на посаду ректора Одеського державного університету внутрішніх справ. При вступі на посаду він завірив, що під його керівництвом університет готуватиме гідне поповнення для різних підрозділів МВС.

В’ячеслав Аброськін (фото: facebook.com/Vyacheslav.Abroskin)

Критичні публікації та скандали

Зрозуміло, що служба на таких посадах у складний період не могла обійтись без різних скандалів, справедливих і безпідставних звинувачень. У попередніх розділах вже згадувались деякі "подвиги" Аброськіна – арешт "Равликів", біганина за Саакашвілі по дахах Києва, розгін протестувальників на кордоні з ОРДЛО і біля Верховної ради.

Але в ЗМІ з’являлись і більш серйозні звинувачення. Так, видання "Власті.нет" знову згадало матеріали кримських ЗМІ, в яких Аброськіна звинуватили в "кришуванні" злочинного угрупування, опікуванні наркотрафіком, вживанні наркотичних засобів. Як доказ, вміщено заяву у службу власної безпеки для перевірки згаданих фактів.

Ветеран АТО Анатолій Виногродський заявив виданню "Гордон", що Аброськін за посаду в Донецькій міліції домовився з Рінатом Ахметовим, одразу почав організовувати наркотрафік під своєю опікою, виготовлення контрафактної горілки, навколо Маріуполя розрослись поля конопель. Якщо врахувати участь Виногродського у блокаді ОРДЛО, відсутність надання доказів таких дій Аброськіна, то є підстави вважати ці звинувачення досить сумнівними.

Колишній нардеп Ігор Мосійчук нагадав про деякі скандали, пов’язані з Аброськіним. Так керівник Донецької поліції не пустив до Маріупольського СІЗО делегацію ООН, що хотіла перевірити умови утримання ув’язнених. Згодом Мосійчук звинуватив його в тому, що Аброськін їздить Порше Кайен, який є речовим доказом у кримінальній справі.

У 2019 році в офіційному інтернет-представництві Президента України створено петицію з вимогою звільнити з лав поліції Аброськіна Вячеслава Васильовича, а також відправити у відставку Авакова Арсена Борисовича. Петиція не набрала необхідних голосів.

Дата публікації: 01.05.2021
Дата останньої зміни: 16.09.2021
1