Аксьонов Андрій

Аксьонов Андрій

Народний депутат України IX скликання, якого звинувачують в організації “референдуму ДНР” та наявності російського громадянства

Всі новини

Місце народження

Андрій Анатолійович Аксьонов народився 2 лютого 1971 року в смт Новодонецьке Донецької області.

Освіта

У 2000 році закінчив Донецький державний технічний університет за спеціальністю “Розробка родовищ корисних копалин".

Політична діяльність та скандали

У 2010 році був обраний головою селищної ради Новодонецька, балотувався від Партії регіонів.

У 2015 році Андрія Аксьонова обрали мером міста Добропілля Донецької області, цього разу він балотувався як самовисуванець. У 2020 році його переобрали на цю посаду. Також він очолює неурядову асоціацію вугільних міст Донбасу.

У квітні 2014 року Аксьонов перешкоджав проведенню патріотичного автопробігу "За Єдність України", а під час спілкування з активістами назвав їх "звичайними гівномутами" і заявив, що готовий підтримати приєднання до Росії.

Як стверджував Аксьонов, якщо місцеві мешканці скажуть, що вони хочуть в Росію, то він як глава селища, їх підтримає.

“Як мер українською мовою, це називається "голова"... я зобов'язаний виражати сподівання громадян, які тут живуть. Ось вони захочуть в Росії залишитися, і я зобов'язаний їм сказати: так, треба залишитися в Росії", - заявив Аксьонов.

"Референдум ДНР"

У 2014 році, під час збройної агресії Російської Федерації на Донбасі Андрія Аксьонова звинуватили у підтримці так званого “референдуму”. На одному із відеороликів прихильники терористичної "ДНР" дякують Аксьонову за те, що він організував "референдум", та скаржаться на своїх мерів, які "не дали їм проголосувати".

Як писав журналіст Денис Казанський, "ніхто не змушував Аксьонова проводити "референдум "ДНР", бойовиків у Добропіллі та Новодонецькому не було, місто майже відразу взяли під контроль місцеві прихильники України, а потім підтяглися добровольчі батальйони та військові.

Російське громадянство

За інформацією Дениса Казанського, на початку війни на Донбасі Андрій Аксьонов поїхав в анексований Крим і отримав там паспорт Російської Федерації. Він оприлюднив дані із російської державної податкової бази, де підтверджується наявність у Аксьонова громадянства РФ.

Скріншот із реєстру Російської Федерації

Скріншот із реєстру Російської Федерації (Фото: Фейсбук)

Згодом ці дані підтвердив народний депутат Дмитро Лубінець. Він оприлюднив копію нібито написаної Аксьоновим заяви на видачу паспорта.

“І паспорт, і серія тут вже вказані. Видано 25.06.2014 року. Громадянин Російської Федерації, пан Аксьонов на даний момент є мером міста Добропілля Донецької області, нашої держави Україна”, - написав у Фейсбуці Лубінець.

У 2018 році стало відомо, що проти Андрія Аксьонова відкрили кримінальну справу. За даними прокуратури, він без поважних причин залишав робоче місце мера Добропілля та їздив в окупований Росією Крим. У цей період за підробленими документами йому нарахували і виплатили кошти із бюджету за той час, коли він був у Криму. За цими звинуваченнями йому загрожує до 8 років позбавлення волі.

Остання постанова суду у справі датована 21 січня 2021 року і її розслідування тримає. Сам Аксьонов стверджує, що тоді був на лікуванні в Мінську і "всі про це прекрасно знали". Він був відсторонений від посади міського голови з 31 січня 2019 до 28 квітня 2019 року, але восени 2020 року знову був переобраний мером міста.

Андрій Аксьонов у суді

Андрій Аксьонов у суді (Фото: svoi.city)

У 2017 році він виступив проти ініціативи вшанувати хвилиною мовчання учасників АТО в міській раді Добропілля.

"Я взагалі не розумію, чому ми починаємо саме воїнів АТО хвилиною мовчання поминати. Війна йде вже три роки. В Одесі теж ось люди загинули, жінки, діти", - заявив тодішній мер.

Після оприлюднення фактів про громадянство Російської Федерації та звинувачень у сепаратизмі Андрія Аксьонова внесли у базу сайту "Миротворець" за "пособництво терористам і російським окупантам", і замах на суверенітет і територіальну цілісність України.

Вибори до Верховної Ради

Восени 2020 року народний депутат Руслан Требушкін здобув перемогу на виборах мера Покровська та склав депутатський мандат. Були оголошені довибори на 50-му окрузі. Сам Требушкін “благословив” Андрія Аксьонова на участь у виборах.

Під час проміжних виборів Аксьонов балотувався від партії “Порядок”, яку пов'язують із олігархом Рінатом Ахметовим.

Під час передвиборчої кампанії його відкрито підримував одіозний проросійський олігарх і нардеп від ОПЗЖ Вадим Новинський. Журналісти зафіксували приховану агітацію Аксьонова в день тиші.

Продуктовий набір, які роздавалися в окрузі №50

Продуктовий набір, які роздавалися в окрузі №50 (Фото: 24 канал)

Також скандал спровокувало розміщення агітаційних білбордів Аксьонова російською мовою.

Борди за Аксьонова російською мовою в округу №50 під час проміжних виборів

Борди за Аксьонова російською мовою в округу №50 під час проміжних виборів (Фото: Фейсбук)

За результатами голосування він здобув 65,4% голосів виборців, і 9 квітня Центральна виборча комісія офіційно визнала Андрія Аксьонова переможцем на проміжних виборах народного депутата в 50 окрузі.

19 травня Андрій Аксьонов склав присягу народного депутата на засіданні парламенту. Він зачитував її з місця під крики “Ганьба” представників опозиції, які заблокували трибуну. Перший заступник спікера парламенту Руслан Стефанчук сказав, що перед цим уточнив в апарату Верховної Ради, чи немає юридичних підстав, що перешкоджають складанню Аксьоновим присяги, і з його слів, в апараті заявили, що такі підстави відсутні.

Дата публікації: 30.05.2021
Дата останньої зміни: 16.09.2021
1