Бондар Михайло

Бондар Михайло

Народний депутат Верховної Ради України IX скликання від "Європейської Солідарності"

Бондар Михайло - український політик, учасник Революції Гідності, ветеран російсько-української війни, народний депутат VIII скликання від партії "Народний Фронт".

Місце народження

Михайло Бондар народився 17 листопада 1973 року у селі Бодячів, Львівська область.

Освіта

  • Михайло Бондар закінчив неповну середню школу у 1989 році.
  • З 1989 до 1992 року Бондар навчався в Белзькому професійно-технічному училищі №13 Львівської обл., де отримав професією монтажника внутрішніх санітарно-технічних систем і обладнання, електрозварювальник.
  • У 1997 Михайло вирішив отримати вищу освіту у Львівському університеті ім. Франка за спеціальністю "Фінанси, економіка і підприємництво". Вчився до 2006 року.

Родина

  • Михайло Бондар одружений.
  • Подружжя виховує двох синів: Роман навчається в Київському педагогічному коледжі та планує стати вчителем фізкультури та Назарій, який навчається у школі.

Кар'єра

З 1992 до 1994 року Михайло Бондар служив у Збройних силах України.

Михайло Бондар (фото: фейсбук)

Після служби в армії Михайло поїхав на заробітки у Європу. У Нідерландах працював на підприємстві з утилізації машин, а у Франції займався збором врожаю вишень і яблук.

З 1997 до 1998 року Бондар працював бухгалтером централізованої бухгалтерії Жвирківської селищної ради Сокальського р-ну Львівської обл.

З січня по березень 1998 року обіймав посаду бухгалтера у Сокальському районному вузлі електрозв'язку Львівського ОДПЕЗ "Укртелеком".

З лютого по грудень 1999 року Михайла призначили на посаду провідного фахівця Сокальської дільниці Львівської філії ДК "ТД "Газ України".

Відомо, що з 2006 до 2014 року Михайло Бондар був фізичною особою-підприємцем.

Бондаря Михайла обрали народним депутатом VIII скликання у 2014 році від партії "Народний Фронт", засновником якої був Арсеній Яценюк та Олександр Турчинов, за округом №119 (Львівська область). Голова підкомітету з питань вугільної промисловості Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

Михайло Бондар (фото: фейсбук)

На парламентських виборах 2019 року Бондар обраний народним депутатом України IX скликання від політичної партії "Європейська Солідарність", очільник якої 5 президент України Петро Порошенко, за 119 округом. Член Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

Михайла Бондаря вважають одним із найвідповідальніших депутатів. Михайло відвідав 98% пленарних засідань і 96% засідань комітету. Також, за 2019 рік Бондар лідирував за кількістю поданих законопроєктів серед мажоритарників Львівщини.

Михайло Бондар (фото: фейсбук)

Участь в Революції Гідності та в російсько-українській війні

У листопаді 2013 року, одразу після побиття студентів на Майдані, Михайло Бондар вийшов на Революцію. Під час Революції Гідності Михайло був сотником "Десятої Сокальської сотні Самооборони Майдану". "Десята Сотня" забезпечувала безпеку Будинку профспілок, де був розташований "Штаб Самооборони Майдану" та "Штаб національного спротиву". Разом з "Третьою Сотнею" "Десята Сотня" утримувала третю барикаду на Михайлівській вулиці, патрулювала барикаду на вулиці Грушевського. 18 лютого 2014 р. кордон "Десятої сотні" був коло Будинку офіцерів та Маріїнського парку, де відбувалися затримання активістів та напади тітушок. У дні найкривавіших подій на Майдані 18 - 20 лютого Михайло Бондар обороняв Майдан.

У лютому 2014 року Михайло Бондар записався добровольцем у Національну гвардію України. Михайло одразу став заступником командира взводу, а вже досить скоро став командиром відділення першого батальйону оперативного призначення Національної гвардії України ім. Кульчицького. Брав участь у страшних боях під Дебальцеве. 1 липня 2014 р. отримав осколкове поранення під час звільнення Слов'янська.

Михайло Бондар (фото: фейсбук)

Декларація

Михайло Бондар задекларував у 2019 році відсутність будь-якої рухомої або нерухомої власності, все своє майно він передав своєму старшому сину Роману одразу після його повноліття, зокрема, квартиру в тридцять три квадратних метри, яка знаходиться в місті Сокаль.

Річний дохід за 2018 рік вказав у розмірі 455 тисяч гривень, а за 2019 вже 576 тисяч гривень.

Скандали

У 2013 році Михайло Бондар заявив у поліцію, що його автомобіль Opel Vivaro був викрадений у місті Нововолинську Волинської області. Правоохоронці підозрювали, що депутат інсценував викрадення. Для того, щоб відвести від себе підозру пройшов детектор брехні.

Серед виборців 119 округу у 2015 році вибухнуло обурення через те, що Михайло Бондар не проголосував у Верховній Раді за постанову про заяву "Про відсіч збройній агресії Російській Федерації та подолання її наслідків". На що Михайло відповів: ще під час звільнення Слов’янська довів власне ставлення до Росії та до невизнаних республік. Також пояснив, що в цей день проходив з’їзд шахтарів та він як глава підкомітету з питань вугільної промисловості, був запрошений і не міг пропустити збори.

Дата публікації: 28.05.2021
Дата останньої зміни: 29.05.2021
1