Бондаренко Анна

Бондаренко Анна

Засновниця та керуючий партнер DeHealth

Анна Володимирівна Бондаренко – IT підприємець, громадська діячка, професійна музикантка. Засновниця і керуючий партнер DeHealth - Банк Медичних Даних, Лондон (Велика Британія). Компанія - 3-разовий переможець конкурсів серед кращих стартапів у рамках програми USAID "Конкурентоспроможна економіка України" у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України та Українським стартап-фондом за підтримки Міністерства економіки України.

2023 року Бондаренко нагороджена медаллю за безкорисливе служіння Батьківщині від Міністерства Оборони України.

Місце народження

Народилася 22 жовтня 1992 року у місті Кропивницькій Кіровоградській області.

Освіта

У 2014 р. – закінчила Центральноукраїнський державний університет імені Володимира Винниченка, факультет педагогіки, психології та мистецтв.

2023 - Select Global Women in Tech (SGWIT) in Washington.

Програма SelectUSA Tech у Вашингтон, орієнтована на міжнародних жінок-засновників, підприємців та керівників технологічного сектору.

Кар'єра

2009-2011 рр. – солістка камерного оркестру Кіровоградської обласної філармонії, лауреат музичних конкурсів.

2012-2017 рр. – Творець міжнародного модного бренду одягу Palson Kifot, бренд був представлений у шоу-румах Парижа, Мілана, Шанхая та Дюссельдорфа. Як найкращий креативний директор 2015-2016 року отримала нагороду Vogue It.

2017 року організувала благодійний вечір на честь Міжнародного конкурсу для молодих музикантів імені Володимира Горовиця.

У 2018 році Анна стала імпресаріо та співавтором джазового проєкту Blue Horsе. Проєкт створено спільно з відомим джазовим піаністом Олексієм Саранчиним та розповідає про історію створення джазової музики в Україні.

2019-2020 рр. - Амбасадорка, Business Development Manager у Suntri Operation System, USA.

Анна — професійна скрипалька, імпресаріо, підприємець у галузі моди та практичний фахівець із розвитку бізнесу, що довела здатність застосовувати нові ідеї, винахідливість та інновації, щоб вивести компанії, некомерційні організації та приватних осіб на новий рівень, подолати перешкоди та створити конкурентну перевагу. Має успішний досвід управління проектами в Італії, Німеччині, Нідерландах, Франції та Китаї", - кажуть у Suntri про Анну Бондаренко.

2020-2021 рр. – Президентка міжнародного консорціуму eHealth, член електронної коаліції України. Ініціаторка круглого столу "Захист персональних даних та кібербезпека в системі охорони здоров'я" спільно з РНБО, Омбудсменом, НАК та іншими партнерами.

З приходом пандемії Анна зосередила свою увагу на тих сферах технологій, які призначені для розв'язання важливих проблем охорони здоров'я у світі. Професійна мета - демістифікувати технології, зробити їх більш доступними для звичайної людини і служити мотиваційним прикладом для молодих жінок, які об'єднують кілька напрямків у професійній діяльності або просто захоплені інноваціями.

2021-2023 рр. Спільно з Денисом Цвайгом заснувала компанію DeHealth (Лондон, Велика Британія) та стала її керуючим партнером.

Компанія DeHealth - володар понад 15 міжнародних премій та грантів за революційні технології у системі охорони здоров'я, отримали визнання на Web-Summit Lisabon, MWC Barcelona, Paris Blockchain Week, MedTech Malta, Select USA Washington та багатьох інших.

У 2021 році засновниця компанії "DeHealth" Анна Бондаренко року та начальник Департаменту кіберполіції Олександр Грінчак підписали меморандум про співпрацю. Кіберполіція співпрацюватиме з розробниками електронних систем охорони здоров'я для посилення захисту медичних даних. Сторони обмінюватимуться досвідом захисту інформації та забезпечення безпеки цифрових медичних систем.

2021 року підписала меморандум з державним підприємством "eHealth".

У 2021 році британська компанія DeHealth стала учасником Українського національного комітету Міжнародної торгової палати (ІДС) – найбільшого бізнес-об'єднання, яке об'єднує понад 45 мільйонів компаній із майже 100 країн світу.

У 2022 році компанія DeHealth та Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого оголосили про підписання меморандуму про спільну діяльність, в рамках якої можливе створення на базі університету наукового парку, дослідження у сфері цифрової охорони здоров'я, спільна розробка проєктів нормативно-правових актів, програмного забезпечення та стандартів у цій сфері, правовий та організаційний супровід запровадження результатів зазначених досліджень.

У 2022 році багатомільярдна Web3 компанія Chainlink оголосила про співпрацю з DeHealth.

Також через кілька місяців Polygon та DeHealth оголосили про початок співпраці.

У 2022 році компанія DeHealth запустила токен здоров'я і провела безпрецедентне первинне розміщення одночасно на 5 міжнародних лаунчпадах.

Компанія DeHealth пройшла аудити кібербезпеки міжміських компаній та отримала Legal Opinion на токен DHLT у Британській юрисдикції.

Токени компанії розпродали за 2 години і одразу ж токен зріс на 500%. Лістинг відбувався у перші дні початку повномасштабної війни в Україні. Найнятий компанією DeHealth маркетмейкер Олександр Момот та його компанії Peanut.trade та афілійована Got.Bit, скориставшись початком війни проти України 24 лютого 2022 року вкрали ліквідність та токени компанії, оскільки мали доступ і трейдингові ключі. У Британському виданні BestStartups UK йдеться про Момота та його компанію: “Вони завдали мільйонів доларів збитків компанії DeHealth та її міжнародним інвесторам. Капіталізація компанії знизилася з $80 млн до $10 млн і продовжувала знижуватися ще протягом місяця.

У публікації на британському порталі також зазначено, що поліція та прокуратура України ведуть розслідування про українця Олександра Момота (уродженець Санкт-Петербурга, російська федерація).

Дивно, що після таких колотнеч, проєкт DeHealth не просто вижив, а й зміг після цього створити продукт, яким користуються користувачі з 80 країн світу. Завдяки фаундерам, команді, партнерам, інвесторам та міжнародним програмам куди постійно запрошують DeHealth, компанія показує стрімкі результати розвитку.

З 2022 у команді DeHealth перебувають відомі топ менеджери з Big Pharma (Novartis, Lonza, Merck, Roche), колишні співробітники GOOGLE, Facebook.

У 2023 році компанія стала одним із переможців 4 YFN Pitch Day та представляла Україну на виставці МWC (Mobile World Congress) у Барселоні. "Стартап DeHealth увійшов до п'ятірки найкращих стартапів у сфері цифрового здоров'я, які брали участь у 4YFN23. Пишаємося українським проєктом, який продовжує працювати та наближати перемогу" - Міністерство цифрової трансформації України.

Щорічно MWC відвідують до 60 тисяч учасників зі 168 країн.

2023 р. - Бондаренко представляла Україну на Всесвітньому економічному форумі в Давосі (Швейцарія).

Моя соціальна місія на таких івентах – залучати інвестиції з міжнародних фінансових структур та венчурних фондів для стартапів та українського сталого бізнесу. Не минуло й кілька днів після завершення форуму, як мені вчинила нова партія українських крутих проектів, які ми зараз готуємо до презентації міжнародним інвесторам, – розповіла Бондаренко.

2023 р. Бондаренко Анна мала велику доповідь на ХІХ National Cybersecurity Cluster, організовану Національним Координаційним Центром Кібербезпеки при РНБО України спільно з Фондом цивільних досліджень та розвитку США за підтримки Державного департаменту США. Також ключовими спікерами були: МОЗ, НСЗУ, eHealth та CISA.

Тема доповіді – "Інноваційні рішення захисту персональних даних. Дані – цінний актив людини та економічний інструмент країни."

Тези про запропоновані Анною рішення для держави:

  • Медичний ідентифікатор ID на блокчейні, функціональний зашифрований ключ.
  • Регулярні оцінки ризиків, суворе дотримання нормативних стандартів, таких як HIPAA та GDPR.
  • децентралізоване шифрування захищеної медичної інформації, щоб зробити її непридатною для використання злочинцями.
  • Навчання та поінформованість співробітників медичних сервісів: інформування про методи кібербезпеки, фішингу та важливість надійних паролів для запобігання ненавмисному витоку даних.
  • Впровадження стандартів швидкого реагування на інциденти: комплексний план для оперативного виявлення кіберінцидентів, реагування та відновлення після них, включаючи регулярне тестування та оновлення. (Проведення Pentest, Bug Bounty та безперервний моніторинг виявлення загроз)
  • кримінальна відповідальність для посадових осіб та високі штрафи для бізнесу за навмисну чи випадкову втрату цього активу!

Благодійність

Із самого початку війни в Україні Ганна Бондаренко як власник DeHealth допомагає українським госпіталям та медичній службі ЗСУ.

У 2022 році провела Благодійний концерт у Франції, присвячений українцям що страждають від російської агресії за участю французьких музикантів. Усі зібрані гроші, понад 30 тис. євро, передані для гуманітарної допомоги Україні.

У серпні 2023 року DeHealth спільно з партнерами МОЗ Ізраїлю передала тонни медикаментів на більш ніж 100 млн.грн.

Активи

Відомо, що крім автомобіля BMW та нерухомості в Києві Анна є власником акцій (shareholders) компаній Apple та JPMorgan Chase & Co, а також власником токенів (tokenholders) Bitcoin, Etherium, DeHealth.

Діти

Виховує двох дітей

Відзнаки та нагороди

2020 р. – Медаль Сенату Франції, Франція.

2023 - Медаль за безкорисливе служіння Батьківщині, Україна

Дата публікації: 23.09.2023
Дата останньої зміни: 23.09.2023
1