Борт Віталій

Борт Віталій

Народний депутат Верховної Ради України IX скликання від "Опозиційної платформи - За життя"

Всі новини

Борт Віталій - український проросійський політик, регіонал депутат ВРУ V, VI, VII та IX скликання, прихильник проведення референдуму на Донбасі у 2014 році.

Місце народження

Віталій Борт народився 1 вересня 1972 року у Донецьку.

Освіта

З 1989 до 1994 року Віталій Борт навчався у Донецькому політехнічному інституті, точніше в його філіалі у Горлівці, на факультеті: "Будівництво автомобільних шляхів та мостів" та отримав спеціальність: "інженер-будівельник".

Родина

 • Батько Віталія Борта - шахтар.
 • Мати Віктора - працювала бухгалтером в дорожньо-будівельному управлінні.
 • Віктор одружений на Ользі Борт, 1973 року, вона домогосподарка.
 • Подружжя виховує доньку Яну, 1996 року народження.

Кар’єра

 • Свою кар’єру Віталій почав у 1995 році з посади торговельного агента у ТОВ "Донецькелектроторг".
 • З 2001 року до 2004 року Борта ніде офіційно не працював.
 • З січня 2005 до квітня 2006 року Віталій став менеджером та згодом - комерційним директором у ТОВ Торговельно-маркетинговий дім "Ясинуватський машинобудівний завод", який займався виготовлюванням сучасної видобувної та прохідницької гірничої техніки.
 • З 2006 Віктор Борта почав свою політичну діяльність та одразу пройшов у Верховну Раду України V скликання за списками "Партії регіонів", очільником якої був Віктор Янукович, під номером 105. Голова підкомітету з питань автомобільних доріг та дорожнього господарства Комітету з питань транспорту і зв'язку. За весь час не зареєстрував жодного законопроєкту.
 • У 2007 році Віктора знову обрали народним депутатом Верховної Ради VI скликання від "Партії регіонів", №168 у списку. Член Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин. Знову не відрізнявся активністю у Раді.
 • У 2012 році Борту обрали втретє обрали народним депутатом від "Партії регіонів", №56 у Донецькій області. Голова підкомітету з питань трубопровідного транспорту Комітету з питань транспорту і зв'язку.
 • З лютого 2013 року Віктора Борта обрали на посаду президента дитячо-юнацької української футбольної ліги, депутата ще раз переобрали на цей пост 25 листопада 2016 року.
 • 16 січня 2014 року Віктор Борта проголосував за "диктаторські закони" - пакет законів, які обмежували права громадян, надавали органам державної влади більшу свободу дій у сфері покарання учасників акцій протесту і мали на меті криміналізувати опозицію та громадянське суспільство.
 • У 2014 році Віктор балотувався у ВРУ з округу в Макіївці, Донецькій області, але через російську окупацію вибори не пройшли.
 • На парламентських виборах 2019 року IX скликання Віктора Борта вчетверте обрали народним депутатом від "Опозиційної платформи - За життя", №28 у списку. На час виборів - заступник директора з економіки ТОВ "ДС ПРОМ ГРУП", компанія, яка займається будівлею доріг. Член Комітету з питань бюджету.

Скандали

Найбільше питання у ЗМІ та виборців, як Віталій Борт обирається у Верховну Раду вчетверте, хоча за весь час депутатства він не вніс жодного законопроєкту та ні разу не виступив в сесійному залі зі своєю ініціативою. Як Віталій кожен раз переобирають, якщо у Раді він займається лише кнопкодавством?

У квітні 2014 року Віктор у Макіївці закликав до проведення Донецького референдуму на засіданні міської городської ради.

Також, ходять слухи, що у 2014 році Борта затримала у Криму російська окупаційна влада за підозрою у зв’язках з місцевим криміналітетом. Депутата відпустили на поруки після профілактичної бесіди, кримінальну справу не відкрили. Сам Віталій заперечує свій зв’язок з Кримським криміналітетом.

У 2018 році навколо родини Борта спалахнув скандал. Ольга Борт купила два приміщення, які належали владі, за ціною удвоє нижче ринкової. Вони належали підприємству "Київське обласне дорожнє управління".

Дата публікації: 30.04.2021
Дата останньої зміни: 16.09.2021