Давиденко Валерій

Давиденко Валерій

Народний депутат України IX скликання

Давиденко Валерій - український бізнесмен і політик.

Місце народження

Давиденко Валерій народився 16 березня 1973 року в містечку Носівка на Чернігівщині.

Сім'я

  • Батько Валерія Микола був водієм, мати Валентина - бухгалтером.
  • Громадянська дружина - Людмила Нестеренко. У пари двоє дітей: Євгенія й Ольга.

Освіта

Диплом Валерій Давиденко отримав в Києві в місцевому інституті харчових технологій.

Кар'єра

Свою кар'єру Валерій Давиденко почав відразу після школи, коли влаштувався різноробочим. Працював на рухомій стрічці в відділенні Ніжинської консервного заводу.

Після закінчення ВНЗ в середині-кінці 1990-х років Валерій Давиденко відразу очолив ЗАТ "Агропроф".

На початку 2000-х років Валерій працював інженером-механіком, також був співробітником страхових компаній.

З 2004 до 2013 року Давиденко керував сільськогосподарським підприємством "Агродом".
З 2007 року Валерій Давиденко був одним з власників "Терра банку".

У травні 2013 року четвертий президент України Віктор Федорович Янукович призначив Валерія Давиденка заступником глави міністерства аграрної політики.

У квітні 2014 року голова кабінету міністрів Арсеній Яценюк зняв Давиденка з посади заступника міністра.

З червня по листопад 2014 рік Валерій був радником дирекції з розвитку перспективних програм ЗАТ "Інститут інноваційного провайдингу Української академії аграрних наук".

У 2014 році Валерій Давиденко балотувався в парламент VIII скликання, як представник політичної сили під назвою "Лопата" він переміг на двісті восьмому мажоритарному окрузі з центром в місті Бахмач (Чернігівська область). Член аграрного комітету.

У 2019 Давиденко обрали до Верховної Ради IX скликання як безпартійний самовисуванець по 208 округу (Чернігівська область). З 6 грудня 2019 - член депутатської групи "Довіра", до того - позафракційний. Член Комітету з питань економічного розвитку.

Декларація

У своїй декларації Валерій Давиденко зазначив, що володіє квартирою в Бахмачі в сорок чотири "квадрата", а в Києві - двома гаражами. Валерій Давиденко орендує відразу сім офісних приміщень в Київській та Чернігівській областях.

Мати політика в столиці володіє квартирою, площею в сімдесят п'ять квадратних метрів, житловим будинком в сто сім "квадратів" і трьома земельними ділянками загальною площею чотири гектари в рідній Носівці.

Дружина парламентарія на Київщині має три ділянки землі площею в тринадцять з половиною тисяч квадратних метрів. У Києві Людмилі Олексіївні Нестеренко належить три машиномісця і дві квартири (вісімдесят вісім і сто п'ятдесят п'ять квадратних метрів).

З цінного рухомого майна Валерій Миколайович Давиденко задекларував сім пар швейцарських наручних годинників, мисливський нарізний карабін і шубу з натурального хутра, яка належить його цивільній дружині.

Власного автомобіля у політика немає. Зате вони є у членів його сім'ї. У матері -Toyota Land Cruiser 200, вартістю у два з половиною мільйони гривень, у цивільної дружини - Infiniti FX50 за сімсот тридцять тисяч.

Валентина Давиденко, мати депутата, володіє акціями люксембурзької компанії "Agroregion Sàrl", а також українськими компаніями ТОВ "СП "Агродом", ТОВ "Регіон-2007", ЧОСП "Кіпті". У зазначених компаніях, а також в ПАТ "Блок Агросвіт", нідерландської "Agroregion BV" вона є ще й кінцевим бенефіціаром.
На банківському рахунку у народного депутата зберігається дев'яносто три тисячі гривень, шість тисяч євро. Півтора мільйона доларів Валерій Миколайович Давиденко задекларував, як коштами, позиченими третім особам. Готівковими коштами у нього є чверть мільйона доларів.

У його матері на рахунку в банку є сума в сто три тисячі гривень. Готівкою у неї - півмільйона доларів. У Людмили Нестеренко в банку п'ятдесят одна тисяча гривень.

Дата публікації: 25.08.2021
Дата останньої зміни: 20.09.2021
1