Дубілет Олександр

Дубілет Олександр

Колишній голова правління ПриватБанку

Всі новини

Дубілет Олександр - український економіст, банкір, колишній IT-директор ПриватБанку, співзасновник мобільного банку “Monobank” та соратник Ігоря Коломойського.

Місце народження

Олександр Дубілет народився 25 жовтня 1962 року у Дніпрі.

Освіта

 • У 1984 році Олександр з відзнакою завершив навчання у Дніпропетровському металургійному інституті за спеціальністю “Економіка підприємства”, де і познайомився з Ігорем Коломойським.
 • Олександр захистив кандидатську дисертацію на тему “Стратегічне планування діяльності комерційного банку в умовах перехідної економіки” у 2000 році та став кандидатом наук.

Родина

 • Олександр Дубілет одружений, виховує двох дітей.
 • Син - Дмитро Дубілет (1985 р.), український бізнесмен, співзасновник мобільного банку “Monobank”, колишній IT-директор ПриватБанку, ексміністр Кабінету міністрів України.
 • Син - Олексій Дубілет, співвласник ТОВ “ФІНТЕХ БЕНД”.
Олександр Дубілет

Олександр Дубілет (фото: minfin.com.ua)

Кар’єра

 • Після завершення вищої освіти Олександр Дубілет працював економістом, а потім майстром на Нижньодніпровському трубопрокатному заводі.
 • У 1988 році Олександр став комерційним директором на підприємстві з виробництва металоконструкцій.
 • З 1992 року почав свою кар’єру у “ПриватБанку”, спочатку був керівником валютного департаменту. На той час головою правління банку був Сергій Тігіпко.
 • У 1994 році обіймав посаду першого заступника голови правління банку.
 • З 1997 до 2016 рр. - Олександр був призначений на посаду голови правління “ПриватБанку”.
 • 2002 року балотувався в депутати Дніпропетровської ради посівши третє місце з п’яти кандидатів. Потім Олександр заявляв, що банківський бізнес повинен бути аполітичним.
 • В рамках восьмої загальнонаціональної програми “Людина року 2003” Дубілет визнаний “Фінансистом року”. По версії журналу “Кореспондент” посів у рейтингу 74 місце зі 100 “Найвпливовіших громадян України”.
 • Станом на 31 березня 2016 року Олександр Дубілет володіє пакетом акцій “ПриватБанку” у розмірі - 2,7249%.
 • Після націоналізації “ПриватБанку” 2017 року разом зі своїм сином Дмитром Дубілетом, Володимиром Яценюком та іншими засновує мобільний банк “Monobank”.
 • 19 червня 2018 року Олександр Дубілет переміг у суді, Апеляційний суд зобов’язав “ПриватБанк” публічно спростувати свої звинувачення. Шлапак намагався оскаржити рішення суду, але його звернення відхили.
 • До 23 лютого 2021 року володів частиною ТОВ “ФІНТЕХ БЕНД”, який розвиває “Monobank”, у розмірі 33,74%, яку продав своєму сину Олексію Дубілету.

Скандали

У вересні 2017 року Дубілет подав позов проти “ПриватБанку” та “Інтерфакс-Україна” через захист честі та ділової репутації. Він базувався на словах чинного голови “ПриватБанку” Олександра Шлапака, який на пресконференції “Інтерфаксу” заявив про причетність Дубілета до видачі банком 36 фіктивних кредитів.

Олександр Дубілет (фото: УНІАН)

У 2017 році Генеральна прокуратура відкрила справу проти Дубілета та ще декількох високопосадовців банку про доведення "ПриватБанку" до банкрутства.

22 лютого 2021 року Олександра Дубілету його заступнику Володимиру Яценко та менеджерці "Привату" вручили підозру у розтраті чужого майна на суму 136 млн грн через зловживання службовим становищем.

Також, детективи Національного антикорупційного бюро повідомили про підозру у розтраті 8,2 млрд гривень Олександру, його заступнику та керівнику департаменту міжбанківських операцій “ПриватБанку”, за декілька днів до націоналізації банку. Гроші списали шляхом перерахування 314,9 мільйона доларів США (8,2 мільярда гривень за курсом НБУ) з кореспондентського рахунку, відкритого в одному з європейських банків, як погашення заборгованості за раніше виданим акредитивам двом компаніям-агротрейдерам. Для прикриття фактичної розтрати коштів "ПриватБанку" і надання вигляду законності цій злочинній схемі колишні високопосадовці банку підробили банківські документи та провели фіктивне кредитування пов’язаної з банком юридичної особи, як повідомляє Національний банк України (НАБУ). 

Ігор Коломойський, колишній власник "ПриватБанку" назвав "маячнею" опубліковані дані НАБУ.

29 березня 2021 року НАБУ оголосило Олександра Дубілета у розшук. 

Дата публікації: 30.03.2021
Дата останньої зміни: 20.09.2021