Герега Галина

Герега Галина

Депутатка та секретарка Київради, співвласниця "Епіцентру"

Всі новини

Галина Герега — своя серед своїх у "космічного" мера Черновецького і в Партії регіонів, бізнесвумен-орденоносиця, співвласниця "Епіцентру" та великого аграрного бізнесу.

Місце народження

Народилась 9 серпня 1959 року в селі Глинець Яворівського району Львівської області

Освіта

 • 1978 рік — закінчила з відзнакою Львівський кооперативний технікум.
 • 1983 рік — закінчила з відзнакою Київський торгово-економічний інститут, технологічний факультет.
 • 2015 рік — захистила кандидатську дисертацію "Економічна ефективність функціонування торговельних комплексів".

Родина

Чоловік Олександр Герега (1967 р.н.), співвласник бізнесу, депутат ВРУ 3-х скликань.

Син – Тарас (1994 р.н.).

Коротка біографія

По закінченні Київського торгово-економічного інституту в 1983 році Галина отримує перше місце роботи – майстер в системі професійно-технічної освіти.

1988 рік – призначається старшим інженером-технологом "Об'єднання 906" при Вищій партійній школі.

1994 рік – переходить на роботу в підприємство "Глибочиця", на посаду заступника директора.

1998 рік – з чоловіком Олександром засновують перше сімейне підприємство ТОВ "Цермет АГС" і відкривають перший невеликий магазинчик. Галина обіймає посаду фінансового директора.

2003 рік – разом з чоловіком реєструють ТОВ "Епіцентр-К" і відкривають перший гіпермаркет на вулиці Братиславській. І тут її посада – фінансовий директор. Вибір напряму бізнесу виявився надзвичайно вдалим, прибутки і кількість магазинів зростає з кожним роком і у 2010 році в Україні працює вже 27 гіпермаркетів мережі "Епіцентр-К". Такий бізнес вже треба захищати, величезні магазини потребують відповідних ділянок землі, багато важливих питань потрібно вирішувати з владою, а для цього всього найкраще поєднати бізнес з політикою. Підприємливе сімейство це й робить у 2006 році, і політичну кар’єру першою починає Галина. В цьому році вона стає депутатом Київради 5-го скликання. Вона підтримує "космічного" мера Черновецького і його "молоду команду", а заодно успішно розв'язує питання функціонування своїх магазинів (земля, проєктна документація, акти приймання, тощо).

У 2011 році тодішній секретар Київради Олесь Довгий іде у відставку. На посаду секретаря Київради, який через обставини буде виконувати й обов’язки міського голови, "Льоня Космос" пропонує Галину Герегу. 89 зі 120 депутатів її підтримують, адже вона поєднала в Київраді депутатів блоку Леоніда Черновецького і Партії регіонів. Коли у 2012 році й Чернівецький іде у відставку, вона до літа 2014 року виконує і його обов’язки, як і передбачалось.

У 2012-2014 роках Галина Герега виконувала обов'язки міського голови Києва

Так в консенсусі з Київрадою вона потихеньку працювала, особливо не нахабніла, зайвого не хапала. Досьє Галини Гереги інформує, що в червні 2014 року новообраний мер Віталій Кличко (досьє Кличка Віталія) звільнив її у зв’язку з закінченням терміну повноважень.

У 2012 році вона пробувала обратись до Верховної Ради, але поступилась "свободівцю" Андрію Ільєнку. Та сім’я без політичного "даху" не залишилась. Естафету перехопив чоловік, який у себе, на Хмельниччині, здобув мандат депутата ВРУ 7-го скликання.

В біографії Галини Гереги записано, що з 2014 року вона очолює громадську ініціативу – Український інститут дослідження екстремізму. Крім цього, активно займається іншою громадською роботою та благодійництвом.

У 2018 році Галина Герега була включена до списку осіб, проти яких російський уряд ввів санкції.

2020 рік – за дослідженням журналу "Форбс" сімейний статок подружжя Герег склав 1.3 мільярди доларів.

Політична та громадська діяльність

Те, що політика - найкращий спосіб розв'язання проблем у бізнесі, в Україні аксіома. От і сім’я Герег зрозуміла це, коли в перші роки діяльності "Епіцентру" вони ледь не збанкрутіли під тиском чиновницького свавілля. Тоді від краху врятувало лише заступництво Ющенка (досьє Ющенка Віктора), з яким склались гарні відносини. Але разовий успіх не гарантував постійний захист, і Галині прийшлось добряче витратитись, щоб попасти в прохідну частину списку "Громадського активу Києва" і стати депутатом Київради. Розумна, енергійна, підприємлива жінка не загубилась. Свою фракцію вона підгодовувала в прямому сенсі цього слова, регулярно накриваючи обідні столи вишуканими стравами та готуючи на Пасху кожному кошик з делікатесами. До сьогодні її колишні колеги по фракції згадують смачні салати та паштети. Хоча Галина і товаришувала з Ющенком, до його партії вона не вступала, зрозумівши, що як політична сила – це "збитий льотчик". Залишаючись у фракції "ГАК", вона відкрито симпатизувала Партії регіонів, підтримувала усі її ініціативи.

Як вказує досьє Галини Гереги, вона не намагалась стати яскравим, самостійним політиком. Умілий перемовник, вдала компромісна фігура, вона зуміла навколо себе створити лояльну до Банкової більшість. А заодно розв'язувала всі проблеми зі своїми столичними магазинами. А проблем хватало і від нової влади.

Восени 2011 року був викритий канал контрабанди будівельних матеріалів і сантехніки для магазинів "Епіцентр". Вилучена документація, товар сумнівного походження був конфіскований.

А весною 2013 року деякі ЗМІ інформували, що у Герег забрали бізнес і магазини вже не їхні. Щоб там не було, але секретар Київради розв'язала ці проблеми, а наступні події показали, що власники не змінились і статки Герег ростуть і далі.

Як було вказано в попередньому розділі досьє Галини Гереги, її "політичну естафету" у 2012 році вдало перехопив чоловік Олександр (досьє Гереги Олександра), а вона після 2014 року зосередилась на бізнесі й громадській роботі.

Герега Галина та Олександр

Галина шалений футбольний вболівальник, і напевно саме тому їх компанія отримала статус офіційного спонсора "Євро-2012".

Раніше було вказано, що у 2014 році вона створила Український інститут дослідження екстремізму. Ця громадська структура ставить своїм завданням заспокоїти збурене анексією і російським вторгненням суспільство. Навчитись замість крайнощів, екстремізму, насилля застосовувати перемовини, діалог, пошук компромісу. Кілька років Інститут дослідження екстремізму проводив роз’яснювальну роботу проти шкільного булінгу.

Галина Герега разом з чоловіком надає допомогу молоді в занятті спортом, будує і дарує дітям різні спортивні об’єкти. Вона опікується дітьми з вадами. Зокрема зробила ремонт в школі-інтернаті №26 міста Києва. У Галини чимало відзнак і нагород:

 • 2008 рік — лауреат Всеукраїнської премії "Жінка III тисячоліття".
 • 2009 рік – орден "За заслуги" III ступеня.
 • 2012 рік – орден "За заслуги" II ступеня.
 • 2014 рік – орден "За заслуги" І ступеня.
 • 2019 рік – медаль "Івана Мазепи" — за визначну благодійну діяльність.

Сімейний бізнес – досягнення та скандали

Основа сімейного бізнесу – мережа будівельних магазинів "Епіцентр-К". Ще до відкриття першого гіпермаркету вони п’ять років торгували різними будматеріалами через маленький магазинчик, уважно вивчали ринок – збут, закупки, складування, транспорт. Разом з Галиною та Олександром у їх бізнесі була залучена сестра Галини – Тетяна Суржик, яка має 0,73% акцій "Епіцентру".

Політична активність подружжя, вдалий напрям бізнесу, особисті ділові та організаційні навички сприяли швидкому розростанню їх підприємства.

 • 2009 рік – криза в розпалі, а в Герег 23 магазини.
 • 2010 рік – в мережі 27 гіпермаркетів.
 • 2012 рік – в сімейному підприємстві вже 40 гіпермаркетів, з них 6 в Києві.
 • У 2013 році Гереги поглинули фірму основних конкурентів – мережу будівельних гіпермаркетів "Нова лінія".

Потрібно сказати, що до 2014 року на перших ролях в бізнесі була Галина Герега. Не в плані якихось повноважень, а як перемовник, контактер з владою. Вона частіше з’являлась на телеекранах, сторінках ЗМІ, про неї писали глянцеві журнали, різні світські хроніки. Галина владнала проблеми підприємства, пов’язані зі справою про контрабанду, давала роз’яснення щодо різних неприємних для них фактів.

А з 2014 року неформальним лідером їх бізнесу стає Олександр. Саме він ініціює і нарощує аграрний сектор сімейної бізнес-імперії. За 2016-2018 роки в Герег з’явилось кілька десятків нових підприємств, обробляється понад 120 тисяч гектарів землі. Мільярдні інвестиції виділені на будівництво елеваторів, розвиток тваринницьких комплексів.

За рейтингом журналу "Фокус" у 2020 році Галина Герега посіла 6 місце серед 100 найбільш впливових жінок України

Особисті статки теж ростуть. У 2016 році подружжю нарахували 688 мільйонів доларів, а у 2018 році у них вже 843 мільйони. Правда проблем та скандалів теж вистачає. Так проти сімейства колеги по аграрному бізнесу ледве не організували "Аграрний майдан", коли Гереги почали пропонувати значно вищі відсотки виплат за оренду земельних паїв, щоб переманити власників наділів до своїх структур.

Згадуючи попередні скандали, слід нагадати що 2014 році у Львові й Дніпрі активісти пікетували магазини Герег, нагадуючи людям, що власники ще недавно були активними "регіоналами".

Пізніше було виявлено, що магазини сім’ї продовжують працювати в окупованому Криму, правда під іншою назвою. На пресконференції спікером був Олександр, який заявив, що ніякого бізнесу немає, просто вони хотіли зберегти приміщення. Коли наявність бізнесу довели, чоловік нахабно сказав, що вони підпільно працюють в Криму, щоб розпалити пожежу боротьби за визволення.

В один зі скандалів навколо «Епіцентру» спритна сімейка зуміла втягнути президента Зеленського. Всі ЗМІ облетіли численні відео і фотографії від 23 квітня 2020 року, як Зеленський з великим почтом особисто зустрічає АН-225 «Мрія» з рекордним вантажем засобів проти коронавірусу.

Зеленський зустрічає "Мрію" з "гуманітарним" медичним грузом

У всіх повідомленнях цей вантаж називався гуманітарним. Яким було здивування журналістів, коли через кілька днів магазини «Епіцентр» пропонували цю «гуманітарку» гуртом і вроздріб, а прайс-листи розсилались в державні установи, керівникам місцевих органів влади та народним депутатам. Що ж, напевно, приємно коли в торговій мережі менеджером по прийманню вантажу підробляє гарант.

Останні скандали з бізнесом сім’ї Герег пов’язані з впровадженням карантину, який у гіпермаркетах проігнорували. Очевидно навіть пандемія коронавірусу не здолала зажерливість і бажання заробляти за будь-яку ціну. Більше про сімейний бізнес можна ознайомитись в досьє Гереги Олександра.

Дата публікації: 24.11.2020
Дата останньої зміни: 17.08.2021