Христенко Федір

Христенко Федір

Народний депутат Верховної Ради України IX скликання від "Опозиційної платформи - За життя"

Христенко Федір - український підприємець та політик, член Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики.

Місце народження

Федір Христенко народився 11 жовтня 1983 року у селі Старогнатівка, Донецька область.

Освіта

 • У 2000-му році Федір Христенко поступив в Донецький національний університет імені Василя Стуса, за фахом "маркетинг".
 • У 2005-му, захистивши диплом, він залишився в університеті на аспірантуру - як мінімум до 2008 року, поки не захистив кандидатську.

Родина

 • Брат Федора - Олександр Христенко.
 • Христенко Федір одружений на Марині Кондраувій, 14 грудня 1989 року, - "Горлівській бізнес-еліті" у минулому. Подружжя виховує доньку.

Кар’єра

 • Христенко почав свій трудовий шлях із посади "менеджера" на Донецькому заводі алюмінієвих профілів.
 • Після заводу разом із партнером відкрив власний бізнес у сфері пасажирських автоперевезень.
 • Коли почалась російсько-українська війна Федір Христенко переїхав до Києва і досі займається бізнес-консалтінгом.
 • У 2014 році Федір Христенко був довіреною особою Петра Порошенка, який балотувався в президенти, по округу в Донецькій області.
 • Перед виборами 2019 року у Федора в власності торговельна компанія "Істголдкапітал".
 • Під час позачергових парламентських виборів 2019 року Федір Христенко балотувався від "Опозиційної платформи - За життя" по виборчому округу №46 (місто Бахмут, Лиман, частина району у східній частині Донецької області). Він обійшов свого головного конкурента від партії "Слуга народу" Родіона Вощанова на 13,5 відсотків. Передвиборча програма Христенко базувалася на таких тезисах, як: автономність Донбасу в складі України, відновлення співпраці з Росією, амністію та інші.
 • Член Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики.

Федір Христенко (фото:фейсбук)

Декларація

Із серпня по грудень 2019 року Федір Христенко задекларував дохід за цей час у 150 тис. грн. Також вказав, що у 2018 році у власності подружжя з’явилося: дві Київські квартири в елітних новобудовах (122 та 169 м²), ділянка біля Києва у 2090 м² з домом на 400 м², 6 автомобілів, сумарна вартість яких близько $ 800 тис., заощадження готівкою у 6,7 млн грн, € 576 тис., $ 3,6 млн та ще багато дорогих статусних речей.

Важливо, що у 2018 році дружина Федора Марина Христенко придбала у Росії квартиру 179 м², 3 паркомісця та комору.

Скандали

В той час, коли Федір Христенко займався своєю передвиборчою агітацією в місті Бахмут, підпалили машину на якій депутат весь день переміщався по місту. Машина Toyota Land Cruiser 200 належала другу Федора - Євгенію Пластуну, кандидатуру на вибори якого зняли.

Також Христенко відомий тим, що попри свою присутність в парламенті, 1191 раз проігнорував голосування.

Федора не часто обговорюють у ЗМІ та останній найгучніший привід - день народження Марини Христенко, яке коштувало $ 1 млн. Святкування проходило в найдорожчому готелі Росії "4 сезони", який знаходиться напроти Кремля. На святі виступали лідери російської естради: Філіп Кіркоров, Микола Басков, Григорій Лепс, група "Руки вверх" та ще багато інших. Журналісти казали, що банкет оплатив кримінальний авторитет із Горлівки, бо самі Федір та Марина у 2014 році заявляли, що в них "нічого немає".

Дата публікації: 14.04.2021
Дата останньої зміни: 17.08.2021
1