Кім Віталій

Кім Віталій

Голова Миколаївської обласної державної адміністрації

Віталій Кім – голова Миколаївської обласної державної адміністрації. Один із найулюбленіших чиновників українців у часи війни з Росією. Кумир українських жінок і герой численних мемів. Автор крилатих фраз про перемогу українців та смерть Путіна.

Дитинство, освіта

Віталій Кім народився 13 березня 1981 року в Миколаєві, у сім'ї заслуженого тренера з баскетболу, гравця молодіжної збірної СРСР.

Закінчив спочатку Миколаївську гімназію №2, потім Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова, спеціальність "економіка підприємств".

Вільно володіє англійською мовою, частково знає корейську та французьку.

Кар`єра

З 1998 року – займається підприємницькою діяльністю. Був керуючим партнером клубу Ushuaja, має відношення до будівельного бізнесу.

У 2003 році – працював у компанії "Укрпромресурс", що спеціалізується на оціночної та аудиторської діяльності в державному секторі.

У 2005-2011 році – займав керівні позиції в ряді миколаївських підприємств, що спеціалізуються на міжнародній інвестиційній діяльності.

У 2015-2016 році – брав участь у організації роботи та керівництва аналітичного департаменту Міністерства аграрної політики України.

Віталій Кім та Володимир Зеленський (Фото: Офіс президента)

У 2019 році – у ході президентських і парламентських виборів працював в Миколаївському обласному виборчому штабі партії "Слуга народу".

У 2020 році – у ході місцевих виборів керував штабом, також був кандидатом в депутати до Миколаївської міської ради.

З 25 листопада 2020 року - голова Миколаївської обласної державної адміністрації.

Особисте життя

Дружина — Кім Юлія Віталіївна. Подружжя має трьох дітей. Дві дочки — Євгенія та Олександра. Син — Руслан.

Віталій Кім з дружиною і сином

Державні нагороди

Орден Богдана Хмельницького III ступеня (6 березня 2022) — за вагомий особистий внесок у захист державного суверенітету та територіальної цілісності України, мужність і самовіддані дії, виявлені під час організації оборони населених пунктів від російських загарбників.

Соцмережі

Віталій Кім веде офіційну сторінку голови Миколаївської ОДА в соціальній мережі Facebook (на ранок 13 березня 156 тисяч читачів) та в Telegram-каналі (понад 668 260 підписників на ту ж дату).

Його короткі відеозвернення набирають сотні тисяч переглядів, а в тік-тоці він один з найбільш цитованих українців.

Найпопулярніша фраза Віталія Кіма, якою він завжди починає свої відеозвернення під час війни Росії з Україною та яка вже стала крилатою: "Добрий день! Ми з України!".

In Ukraine we don't say "Good morning", we say "Добрий ранок, ми з України!"

Меми та крилаті фрази Кіма

Кожне відео Кіма в телеграмі переглядають сотні тисяч українців, а в тік-тоці Віталій Кім входить у топ найбажаніших чоловіків українських дівчат.

Під час війни Віталій Кім став без перебільшення одним з найвідоміших українських політиків. The Times навіть зробило припущення, що він один з наступників Зеленського. На це Кім вже встиг відреагувати: "Зеленський – наш президент щонайменше ще один термін".

Віталій Кім відрізняється від типових чиновників своєю щирістю і вмінням передавати відчуття легкості і позитиву. От, наприклад, як він описує один з боїв під Миколаєвом: "Навалюють добре і ми їм теж навалюємо!". А після того, як в Миколаєві військові забрали у росіян техніку, Кім сів в одну з машин і з усмішкою заявив: "От тепер і у мене є власний Тигр".

Важливі інформативні повідомлення про перемоги і втрати на фронті Віталій Кім розбавляє інформацією про себе: змінив футболку, поїв, постригся. "Війна війною, а їсти треба за розкладом", каже Кім і, зрештою, має рацію. Такі повідомленні від голови ОДА бачити незвично, але людей чіпляє така простота і невимушеність Кіма. От в чиновника кольорові шкарпетки, він закидає ноги на стіл і радісно каже: а ми всіх ворогів замочимо, половимо по полях і знищимо! І каже це з усмішкою. І ти йому автоматично віриш і не сумніваєшся, що все буде саме так.

Шкарпетки Кіма – це чудовий майданчик для народної творчості. Експерти з тік-току та творці мемів уже приміряли Кіму кілька нових візерунків, порівняли його фото в кабінеті із фотосесією президента Франції Еммануеля Макрона (і це дуже смішно) та зробили прекрасні меми на цю тему.

Ось ще кілька цитат Віталія Кіма, які вже стали легендарними:

  • "Не треба нервуватись, треба їсти"
  • "Все, що переміщується – це безплатно нам везуть. Забираємо"
  • "Зайшов в тік-ток подивився – там стільки різного смішного накидано. Скрізь мемчики зі мною. Катастрофа"
  • "Я поголився. Я тепер не лише розумний, а й гарний"
  • "Здається, російський корабель сів на російський рубль"
  • "Я, до речі, знайшов позитивний момент у воєнному стані – ми перемогли ковід, здається. Завтра уточню"
  • "Які ж все ж таки окупанти тупі. Орки вони і в Африці орки"
  • "Як кажуть одесити: ніколи країна, яка має на гербі курку, не переможе країну, яка має на гербі виделку".
Дата публікації: 14.03.2022
Дата останньої зміни: 14.03.2022